0

لايحه الحاق ايران به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

لايحه الحاق ايران به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري

 

شنبه 20 آذر 1389 ۱۱ : ۵۵ ساعت
منبع : ايسنا
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
از سوي رييس‌جمهور تقديم مجلس شد؛
لايحه الحاق ايران به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري
رييس‌جمهور در راستاي ارتقاي بخش ايمني و کارايي دريايي و با هدف تسهيل و گسترش هماهنگي در مورد فعاليت‌هاي آب نگاري بين دولت‌هاي عضو و ارتقاي امور علمي، فني و ايمني دريانوردي، لايحه الحاق ايران به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري را تقديم مجلس کرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، لايحه الحاق ايران به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري که بنا به پيشنهاد وزارت راه و ترابري در جلسه هيات وزيران به تصويب رسيده، از سوي رييس‌جمهور براي طي تشريفات قانوني تقديم مجلس شد.


بر اين اساس، در مقدمه توجيهي اين لايحه آمده است که با عنايت به ماهيت فني و مشاوره‌اي سازمان بين‌المللي آب نگاري و نقش آن در تحقق ايمني ناوبري و رونق کشتيراني و کليه مقاصد دريايي از طريق تهيه نقشه‌ها و اسناد دريايي و با توجه به ديدگاه سازمان ياد شده مبني بر ايجاد دغدغه در دولت‌هاي داراي ساحل و ذي نفع در خصوص ارتقا بخش ايمني و کارايي دريايي و پشتيباني از حفاظت و استفاده پايدار از محيط زيست و در راستاي تسهيل و گسترش هماهنگي در مورد فعاليت‌هاي آب نگاري بين دولت‌هاي عضو و در سطح منطقه‌اي به منظور ارتقاي امور علمي، فني و ايمني دريانوردي، لايحه الحاق ايران به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري تقديم مجلس شده است.


بر اساس ماده واحده اين لايحه، به دولت اجازه داده مي‌شود به پروتکل اصلاحات کنوانسيون سازمان بين‌المللي آب نگاري مصوب 2005 ميلادي برابر با 1384 هجري شمسي به شرح پيوست ملحق شود و اسناد الحاق را نزد امين اسناد توديع کند.


بر اين اساس، وزارت راه و ترابري ( سازمان بنادر و دريانوردي ) مسوول اجراي پروتکل مي‌باشد و تغيير آن بر عهده دولت است.


همچنين بر اساس تبصره دوم ماده واحده اين لايحه، رعايت اصل هفتاد و هفتم قانون اساسي مبني بر اينکه قراردادهاي بين‌المللي بايد به تصويب مجلس شوراي اسلامي برسد، براي هر گونه اصلاح ماده 18 پروتکل الزامي است.

 
 
شنبه 20 آذر 1389  2:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها