0

شلیک زیر اب سلاح APS

 
mohamad_mohamad_mohammad
mohamad_mohamad_mohammad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 442
محل سکونت : تهران

شلیک زیر اب سلاح APS

شلیک در زیر آب تقریبا برای کلیه سلاح های موجود در دنیا غیر ممکن است. علت آن هم بحث فشار زیاد موجود در زیر آب است که در مقایسه با سطح زمین چیزی نزدیک به 9 برابر بیشتر است. مسئله بعد در این زمینه بحث نفوذ آب به درون لوله اسلحه است که بحث شلیک را غیرممکن می کند. 

در سالهای جنگ سرد و با توجه به تجربیات به دست آمده از بحث نفوذ غواص ها و مردان قورباغه ای در جنگ دوم جهانی که به درون پایگاه های دریایی نفوذ کرده و با بمب گذاری ایجاد خرابی می کردند ، نیروهای مسلح اتحاد جماهیر شوروی سابق نیاز به تاکتیک ها و تسلیحاتی برای انجام عملیات های ضد غواص را به شدت احساس می کرد.
 
دو غواص روسی مسلح به سلاح SPP-1 و APS
 
 در ابتدای دهه 1970 میلادی غواصان روس تنها با خنجر و سلاح کمری زیر آبی مدل SPP-1 مجهز بودند. این سلاح کمری با گلوله های فولادی به قطر 4.5 میلی متر و طول 115 میلی متر مسلح می شد. علت این افزایش طول مرمی حفظ ثبات گلوله در زیر آب است و در طراحی باقی سلاح های زیر آبی نیز این روش استفاده می شود. اما با بردی موثری در حدود تنها 11 متر این سلاح کمری بیشتر یک وسیله تدافعی بود.
 
سلاح APS در حال شلیک در زیر آب
 
پس  طراحان روس به سمت طراحی یک سلاح هجومی با قابلت شلیک به صورت تک تیر و رگبار در زیر آب رفتند. دو مشکل اصلی راه طراحی این سلاح زیر آبی وجود داشت که اولین آن بحث نفوذ آب به درون مکانیزم سلاح از طریق نفوذ به بخش های متحرک سلاح بود.
 
سلاح APS و فشنگ مخصوص شلیک زیر آب
 
 برای طراحی سیستم تغذیه که همانا بخش متحرک سلاح است تا آنجایی که ممکن بود طراحی به صورتی انجام شد تا از حرکات ثانویه و اضافی جلوگیری شود. بحث بعد هم مسئله قبضه و مکانیزم ماشه سلاح بود که بایستی توانایی حرکت در زیر آب را با وجود فشار می داشت. پس با یک طراحی ساده و کم کردن قطعات و افزایش فضای خالی در بخش بالای ماشه اجازه حرکت بهتر به ماشه نیز داده شد.
 
فشنگ های مخصوص زیر آبی و فشنگ معمولی
 
 سلاح زیرآبی APS در اواسط در اواسط دهه 1970 میلادی وارد خدمت نیروهای مسلح اتحاد جماهیر شوروی سابق شد. این سلاح با یک خشاب 26 تیری مسلح شده و کالیبر آن 5.65 میلی متر است که بردی در حدود 30 متر در زیر آب را برای این سلاح فراهم می کند. طول مرمی این گلوله چیزی در حدود 120 میلی متر است که به منظور بارگذاری آن در خشاب یک بخش اضافی به جلوی خشاب سلاح اضافه می شود.
 
مردان قورباغه ای روس مسلح به APS
 
 در سالهای دهه 90 طراحان سلاح روسی به دنبال ارتقاء سلاح زیرآبی خود بوده و دست به ارتقاء طرح APS زده و سلاح ASM_DT را طراحی کرده و ساختند. این سلاح به نسبت مدل قبلی از طرح عادی تری برخوردار است و تغییر از سیستم شلیک در زیر آب به حالت شلیک در خشکی به سرعت قابل انجام است.
 
سلاح زیر آبی جدید ASM_DT مجهز به سرنیزه ، نارنجک انداز و دوربین
 
 همچنین بر خلاف مدل قدیمی در این سلاح از انواع دوربین ها و سیستم های هدف گیری اپتیکی پیشرفته نیز استفاده شده است.این سلاح نیز با کالیبر 5.45 زیر آبی و یک خشاب 26 تیری مسلح شده دارای نرخ آتشی در حدود 500 گلوله در دقیقه در زیر آب است. این سلاح در صورت لزوم توانایی مسلح شدن به نارنجک انداز را نیز دارد.

خلیج فارس

چهارشنبه 28 اسفند 1392  11:24 AM
تشکرات از این پست
mohamad_mohamad_mohammad
mohamad_mohamad_mohammad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 442
محل سکونت : تهران

پاسخ به:شلیک زیر اب سلاح APS

وای چه حالی میده زیر اب شلیک کنی

خلیج فارس

چهارشنبه 28 اسفند 1392  11:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها