0

يخچال خود را به محل سردتر انتقال دهيد

 
daneshmandan
daneshmandan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 2202
محل سکونت : بوشهر

يخچال خود را به محل سردتر انتقال دهيد

 
به محل يخچال‌تان در منزل نگاهي بيندازيد. اگر در معرض نور خورشيد يا نزديك اجاق يا ماشين لباسشويي قرار دارد، بايد بيشتر كار كند تا سرماي مورد نياز را فراهم آورد.
بنابر اين اگر آن را به محل سردتري ببريد، بازده انرژي را تقويت كرده‌ايد. همچنين توجه كنيد كه هوا بايد بتواند آزادانه در اطراف پيچه‌هاي چگالنده (كندانسور) گردش كند. اگر جلوي جريان هوا را سد كنيم، بازده انرژي كاهش مي‌يابد.

 

بسياري از يخچال‌ها،‌ گرمكن‌هاي داخلي كوچكي درون ديواره‌ها دارند كه از چگالش در سطح خارجي ديواره جلوگيري مي‌كنند. به اين ترتيب، نيازي به كار زياد يخچال نيست. در بعضي از انواع جديدتر، اين سيستم را مي‌توان با يك كليد ذخيره‌كننده انرژي يا توان، خاموش كرد. در صورتي كه چگالش زياد نيست اين كليد را روي وضعيت ذخيره‌كننده انرژي تنظيم كنيد. يخچال‌ها و فريزرهاي مجهز به برفك‌زداي دستي يا نيمه خودكار بايد به طور منظم برفك‌زدايي شوند. تشكيل يخ روي پيچه‌هاي داخلي به معني آن است كه كمپرسور مجبور شده است مدت طولاني‌تري كار كند تا درجه گرما را در حد مشخصي نگه دارد و اين سبب اتلاف انرژي مي‌شود. اگر در منطقه‌اي بسيار گرم و مرطوب زندگي مي‌كنيد و از تهويه مطبوع نيز استفاده نمي‌كنيد و برفك‌زدايي يخچال شما نيز خودكار نيست، حتما خودتان اين كار را انجام دهيد. بعد از اين كار مي‌توانيد، ترموستات را روي درجه گرم‌تري قرار دهيد كه سبب صرفه‌جويي بيشتر در مصرف انرژي مي‌شود. همچنين از قرار دادن غذاي گرم در يخچال يا فريزر خودداري كنيد. ابتدا آنها را در اتاق قرار دهيد تا خنك شوند. روي غذاها بخصوص مايعات را بپوشانيد. در غير اين صورت باعث ورود رطوبت به يخچال مي‌شوند كه مصرف انرژي را زياد مي‌كند.

فريزر پُر بهتر از فريزر خالي عمل مي‌كند. بويژه هنگام قطع برق اين موضوع مشخص‌تر است. اگر فريزر شما پُر نيست،‌ بهتر است آب را در ظرف‌هاي پلاستيكي بريزيد تا يخ بزند تا به اين ترتيب فريزر خالي نماند.

اگر فريزر يا يخچال دومي داريد كه تقريباً‌ خالي است،‌ آن را خاموش كنيد. روشن و خاموش كردن متناوب يخچال يا فريزر هيچ‌گونه صدمه‌اي به آن نمي‌زند. اگر اصلا از آن استفاده نمي‌كنيد، دو شاخه را از برق درآوريد و درِ آن را نيز برداريد تا مطمئن شويد كه احياناً بچه‌ها داخل آن گير نمي‌افتند.

شنبه 20 آذر 1389  9:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها