0

آموزش تفکرات خطرناک وهابی به کودکان در تونس

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

آموزش تفکرات خطرناک وهابی به کودکان در تونس

 
به گزارششبکه العالم، رئیس مرکز ملی مهد کودک‌های تونس با اشاره به بسته شدن چند مرکز به اصطلاح دینی بدون مجوز در این کشور، هشدار داد که اینگونه مراکز در حال آموزش تفکرات افراطی وهابی به کودکان هستند.

سایت روزنامه تونسی "الشروق" نوشت که این مراکز به دستور مشاور امور زنان دولت این کشور تعطیل شدند زیرا تحت نظارت هیچ نهادی نبودند.

وی هشدار داد اینگونه مراکز، افکار افراطی را در اذهان کودکان پرورش می‌دهند.

التلیلی با اشاره به آموزش تکفیر به کودکان در یکی از این مراکز در شهر مِقرین (شمال تونس)، خاطرنشان کرد: مسئولان برخی از آموزشگاه ها با سوء استفاده از معصومیت کودکان افکار وهابی خود را به آنها آموزش می‌دهند، به نحوی که کودکان عباراتی را که معنی آن را نمی‌دانند تکرار می‌کنند؛ "من تروریست هستم و به آن افتخار می‌کنم" و " زنده باد اسامه بن لادن" نمونه‌ای از این عبارات خطرناک است.

رئیس مرکز ملی مهدکودک های تونس اعلام کرد: نباید به کودکان کینه، تکفیر و تروریسم را آموزش داد، و با چنین آموزشگاه هایی باید مقابله کرد.

گزارش‌ها حاکی است که مسئولان برخی از آموزشگاه‌های به اصطلاح دینی، برای کودکان فیلم هایی را در تمجید و تعریف و تبلیغ اسامه بن لادن و ملا عمر پخش می کنند، و در این آموزشگاه‌ها خبری از نقاشی و اسباب بازی نیست.

یکی از مسئولان سابق وزارت امور زنان تونس، اینگونه آموزشگاه‌ها را "جعبه‌ای در بسته"  توصیف کرد و گفت: دولت از تعداد دقیق و برنامه‌های این آموزشگاه‌ها و تعداد کودکان موجود در آن اطلاع ندارد، و هیچ نهادی بر این آموزشگاه‌ها نظارت نمی‌کند.

 

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

چهارشنبه 21 اسفند 1392  1:50 PM
تشکرات از این پست
nmzohy
دسترسی سریع به انجمن ها