0

اختراع ربات آموزش دهنده نماز

 
5572528
5572528
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 411
محل سکونت : قم

اختراع ربات آموزش دهنده نماز

مخترع جوان سیستانی گفت: ربات آموزش دهنده نماز باهدف آموزش نماز به کودکان طراحی و ساخته شد.

جمشید شهرکی مسرور مخترع ربات آموزش دهنده نماز با بیان اینکه ربات آموزش دهنده نماز به کودکان و دانش آموزان طراحی شده است گفت: با توجه به نیازهای فرهنگی جامعه اسلامی و احساس نیاز بازارهای مختلف کشورمان و دیگر کشورهای اسلامی و رفع این نیازها طراحی و ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 5 اختراع ثبت شده و 12 اختراع در حال ثبت دارم ادامه داد: ربات آموزش دهنده نماز بهترین اختراع ثبت شده ام است که با هدف آموزش نماز به دانش آموزان و افراد علاقمند به یادگیری نماز طراحی شده که علاوه بر آموزش نمازهای یومیه نمونه هایی از نمازهای مستحب و بسیاری از دعاها و قرآن را آموزش می دهد.

شهرکی اظهار داشت: بعضی رسانه ها ازاین اختراع من بعنوان ربات نماز خوان یاد کردند در صورتی که این ربات" آموزش دهنده نماز "است و قرار نیست بجای انسان نماز بخواند.

وی اضافه کرد: تا کنون ۴ نمونه ازاین رباط ساخته شده که هر نمونه کامل تر شده است.

مخترع جوان سیستانی در ادامه گفت: از دوران راهنمایی به دنبال این کار رفتم و با تشویق و حمایت خانواده ام در دبیرستان بطور حرفه ای این کار را دنبال کردم و اولین اختراعم را در سال ۸۸ به ثبت رساندم.

وی با اشاره به اینکه تا کنون هیچ گونه حمایت جدی از سوی دولت و ارگانهای دولتی برای ساخت و تولید انبوه این اختراع صورت نگرفته است اضافه کرد: از مسئولین می خواهم که نخبگان و مخترعین را حمایت نمایند تا بتوانند در این زمینه پیشرفت کنند البته در این مورد آموزش و پرورش نقش بسزایی دارد و از این ربات به عنوان وسیله کمک آموزشی برای دانش آموزان می تواند استفاده نماید.

چهارشنبه 21 اسفند 1392  1:32 PM
تشکرات از این پست
parsa92
parsa92
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 805
محل سکونت : مازندران
چهارشنبه 21 اسفند 1392  7:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها