0

نرم افزار رسمی آرشیو فایل RAR برای اندروید منتشر شد

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

نرم افزار رسمی آرشیو فایل RAR برای اندروید منتشر شد

این روزها نرم افزارها و App های فشرده سازی فایلها به شدت متنوع هستند که دلیل این امر وجود انواع فایل آرشیو است که برخی از آنها تنها با نرم افزار خاص خود باز میشوند. یکی از این فایلهای آرشیو که بسیار شناخته شده نیز هست، RAR Archive است که App آن به شکل رسمی به تازگی برای اندروید منتشر شده است.

به گزارش «تابناک» برای بسیاری از کاربران سر و کار داشتن با فایلهای آرشیو یک امر روزمره است و برای تقریبا همه کاربران داشتن یک نرم افزار مناسب برای کار با فایلهای آرشیو یک ضرورت. در نتیجه چرا نباید بر روی گوشی هوشمند خود یک App قابل قبول برای کار با آرشیو ها نداشته باشید؟

از نظر کاربران حرفه ای یک App یا نرم افزار قابل قبول نرم افزاری است که از تنظیمات خوبی برخوردار باشد. یا فتن یک نرم افزار خوب اما، با توجه به حجم نرم افزارهای موجود فعلی کمی گیج کننده است، مگر آنکه آن نرم افزار ساخته شده توسط یک تولید کننده قدر باشد.

یکی از این نرم افزارهای شناخته شده و قدر RAR for Android است که توسط تولید کننده نرم افزار WinRAR طراحی شده است:

نرم افزار رسمی آرشیو فایل RAR برای اندروید منتشر شد

این نرم افزار به شما کمک میکند ه اقدام به و ساخت فایلهای آرشیو RAR و Zip کنید و در ضمن فایلهای آرشیو آسیب دیده را نیز ترمیم کنید. اما این دو تنها انواع آرشیوی نیستند که این نرم افزار از آنها پشتیبانی میکند. پسوندهای TAR، GZ، BZ2، XZ، 7z، ISO و ARJ نیز همگی با این نرم افزار همخوان هستند.

نکته جالب اینکه این نرم افزار از تکنولوژی Multi-thread نیز پشتیبان میکند و در گوشی هایی با پردازنده چند هسته ای از همه CPU ها برای سرعت بخشیدن به عملکرد خود سود میبرد.

واسط کاربری ساده و جذاب این App استفاده از آن را برای همه کاربران از مبتدی تا حرفه ای سهولت بخشیده است و همچنین مرورگر فایل ذاتی تعبیه شده در آن آیتم های موجود بر روی حافظه داخلی و خارجی گوشی را نمایش میدهد. کاربران میتوانند چندی فایل آرشیو را انتخاب و به شکل همزمان در یک مکان مشخص استخراج یا Extract کنند:

نرم افزار رسمی آرشیو فایل RAR برای اندروید منتشر شد

در رابطه با گزینه های ساخت آرشیو این App باید گفت که نرم افزار با چندی بسته تنظیمات پیش فرض، از مبتدی تا حرفه ای تغذیه شده است. در این App تنها میتوانید نوع فایل آرشیو را انتخاب کرده و حتی بر روی گذرواژه بگذارید، بلکه میتوانید اقدام به تعیین نوع و الگوریتم فشرده سازی و سطح آن، قطعه قطعه کردن فایل و تعیین میزان حافظه فایل آرشیو نیز بکنید.

حتی اگر این گزینه ها برای منظور و هدف شما کافی نبود میتواند با انتخاب تب Options در زیر تب Archiving گزینه های پیشرفته تری را نیز مد نظر قرار دهید. همچنین میتوانید اقدام به ساخت پروفایلهای تنظیمی خود برای استفاده های بعدی بکنید:

نرم افزار رسمی آرشیو فایل RAR برای اندروید منتشر شد

عملکرد استخراج این App دقیقا مشابه نمونه تحت ویندوز آن است. اما یک نکته جالب در خصوص عملکرد این نرم افزار آن است که میتوانید اقدام به اضافه کردن فایلهای پر استفاده خود به بخش Favorite کنید تا به سهولت به آنها دسترسی داشته باشید. برای این کار میتوانید از پنل کشویی استفاده کنید که با کشیدن انگشت از لبه سمت چپ به داخل، نمایان میشود:

نرم افزار رسمی آرشیو فایل RAR برای اندروید منتشر شد

در نهایت باید گفت که RAR for Android دقیقا مانند نسخه تحت ویندوز خود، یک App فوق العاده و مقتدر، با گزینه ها و تنظیمات حرفه ای برای کار با فایلهای آرشیو در گوشی های هوشمند Android است.

چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

چهارشنبه 21 اسفند 1392  8:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها