0

آیت‌الله وحید خراسانی: مردم به تلاوت قرآن و صلوات مداومت کنند

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

آیت‌الله وحید خراسانی: مردم به تلاوت قرآن و صلوات مداومت کنند

آیت‌الله وحید خراسانی: مردم به تلاوت قرآن و صلوات مداومت کنند

 

حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی گفت: مردم به تلاوت قرآن وصلوات مداومت کنند که این موارد تأثیرات معنوی و روحی فراوانی دارد.

به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی مسجد جمکران، این مرجع تقلید در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد جمکران گفت: خدا را بسیار شکر کنید که سعادت خدمت در مسجد مقدس جمکران را به شما عنایت کرده است.

او با اشاره به این‌که امام زمان(عج) نه قابل نیل عقل است و نه قابل گنجیدن در منطق و بیان و قلم، افزود: اگر امام زمان(عج) لحظه‌ای نباشد «لساخت‌الارض باهلها» حاصل می شود.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این که اعجاز حضرت بقیه‌الله(عج) فوق حد و حصر است، خاطرنشان کرد: افرادی که به مسجد جمکران می‌آیند، درصددند وجود مس خود را به طلا تبدیل کنند، چون این مکان مقدس اکسیر اعظم است.

او تصریح کرد: اگر شما بتوانید به عنوان یک خدمت‌گذار شرایطی یرای زائران فراهم کنید که عمیق‌تر به وجود امام زمان(عج) پی ببرند و ارتباطی با مبدأ فیض الهی پیدا کنند، این عمل هم توفیقی برای شما و هم توفیقی برای مردم است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با تأکید بر تلاوت قرآن ابراز داشت: همان طوری که نسیم بهار زمین مرده را زنده می‌کند، آیات قران نیز دل مرده را احیا می‌کند و اگر این تلاوت قرآن برای امام زمان(عج) باشد اکسیر اعظم می‌شود.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این‌که قرآن و عنایات امام زمان(عج) باید با هم ضمیمه شود تا روح را متعالی کند، یادآور شد: اگر افرادی که به مسجد جمکران می‌آیند به تلاوت قرآن و هدیه آن به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) مداومت کنند، ایشان هم در شب قدر آنها را مورد عنایت قرار خواهد داد و این تأثیر بسیاری در دل مردم خواهد داشت و اجر جزیلی هم نصیب‏شان می‌شود.

او افزود: مسجد جمکران باید مرکز رسیدگی به تحکیم عقاید، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام شود.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که مسجد مقدس جمکران دارای اهمیت ویژه‌ای است، یادآور شد: باید افرادی که به این مسجد می‌آیند مورد لطف و احترام قرار گیرند و خدای ناکرده با چشم حقارت به آنها نگاه نشود چون خیلی از افراد هستند که ظاهر آنها شاید غلط‌انداز باشد ولی در باطن بندگان بسیار خوب و از ما هم بهتر باشند و خداست که به مقام بندگی افراد آگاه است.

او در پایان با تأکید بر قرائت قرآن برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه)، اظهار داشت: مردم به تلاوت قرآن و صلوات مداومت کنند که این موارد تأثیرات معنوی و روحی فراوانی دارد.

 

سه شنبه 20 اسفند 1392  9:31 PM
تشکرات از این پست
parsa92
parsa92
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 805
محل سکونت : مازندران
سه شنبه 20 اسفند 1392  11:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها