0

رسایی : شهید احمدی روشن در لحظه شهادت نیروی شرکتی بود!

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

رسایی : شهید احمدی روشن در لحظه شهادت نیروی شرکتی بود!

رسایی : شهید احمدی روشن در لحظه شهادت نیروی شرکتی بود!

 

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی و جلسه روز سه شنبه کمیسیون اصل ۹۰ گفت: جلسه روز سه شنبه کمیسیون اصل نود با آقای صالحی پیرو شکایت برخی از نمایندگان مجلس در خصوص نحوه برخورد با برخی از متخصصان و دانشمندان هسته‌ای برگزار می شود؛ در این جلسه موضوع اخراج و نحوه برخورد با این دانشمندان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه «ما هنوز قضاوتی درباره اخراج دانشمندان هسته‌ای نداریم بلکه منتظریم تا مستندات نمایندگان و پاسخ های آقای صالحی را بشنویم»، تصریح کرد: وقتی از از رئیس سازمان انرژی اتمی دعوت کردیم، آقای صالحی از برگزاری این جلسه در کمیسیون اصل ۹۰ استقبال کرد اما نمی دانم چرا با این ادبیات سخن گفته‌اند و این پیگیری ها را سیاسی و باندی و حتی آن را روشی معاویه وار دانستند. بنده برای آقای صالحی احترام قائلم اما از این ادبیات ایشان تعجب کردم.

رسایی گفت: ایشان در تماسی که چند روز قبل با هم داشتیم هم به برخی از این موارد از جمله این که ما ۱۵ هزار نیرو داریم و ۱۰ هزار نفر آنان شرکتی هستند، اشاره کردند اما دغدغه نمایندگان نحوه برخورد با این ۱۰ هزار نیروی شرکتی نیست چرا که حق طبیعی یک سازمان است تا بسیاری از این اشخاص که در قرارداد شرکت ها هستند و نیروهای خدماتی و عمومی هستند را مطابق قوانین خاص خودشان تعدیل کنند بلکه دقیقا بحث بر سر همان چند نفر انگشت شماری است که آقای صالحی در توجیه رفتارهای صورت گرفته تأکید ویژه‌ای بر شرکتی بودن آنها دارد.

نماینده تهران گفت: شرکتی بودن این چند نفر دلیلی برای برخوردهای نامناسب با آنها نمی‌شود و سئوال بنده از آقای صالحی این است که مگر شهید احمدی روشن وقتی ترور شد، نیروی رسمی بود؟ بنابراین اگر کسی نیروی شرکتی بود معنایش آن نیست که در سطح و رتبه ای نیست که به او دانشمند هسته ای اطلاق شود.

رسایی تأکید کرد: رسانه ای شدن این موضوع را درست نمی دانیم اما بعد از ۴ ماه تذکر و پیگیری، وقتی نمایندگان مردم دیدند که تذکرات فایده ای ندارد طبیعی است که چاره ای جز پیگیری رسانه ای و اعتراضات علنی نمی ماند. امیدواریم با پیگیری موضوع در کمیسیون اصل نود مسئله مشخص شود.

 

سه شنبه 20 اسفند 1392  9:30 PM
تشکرات از این پست
parsa92
parsa92
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 805
محل سکونت : مازندران
چهارشنبه 21 اسفند 1392  8:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها