0

چگونه از طریق جیمیل به ایمیل های دیگر خود دسترسی داشته باشیم؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

چگونه از طریق جیمیل به ایمیل های دیگر خود دسترسی داشته باشیم؟

آیا می‌دانستید که می‌توان از جیمیل به عنوان یک کلاینت ایمیلی استفاده نمود و از طریق آن ایمیل‌های دریافتی از سرویس‌های دیگر را نیز مشاهده نمود؟
قابلیت Mail Fetcher جیمیل کلیه ایمیل‌های قدیمی و جدید شما را از سایر حساب‌های کاربری دریافت نموده و آنها را در کنار پیام‌های جیمیلی داخل اینباکس یا صندوق دریافت نمایش می‌دهد. به لطف این ویژگی می‌توانید تا پنج حساب ایمیلی دیگر را به صورت همزمان و تنها از طریق جیمیل خود مشاهده نمایید.
در این مقاله در نظر داریم تا علاوه بر این مطلب به شما نشان دهیم که چگونه از جیمیل خود در وضعیت آفلاین استفاده نمایید که این امکان نیز به خصوص در زمان‌هایی که به اینترنت دسترسی ندارید سودمند واقع خواهد شد.

تنظیم Mail Fetcher برای دریافت ایمیل از اکانت‌های دیگر
برای دریافت ایمیل از طریق Mail Fetcher نخست روی دکمه تنظیمات یا Settings کلیک کرده و گزینه Settings را از منوی کشویی گشوده شده انتخاب نمایید. سپس روی لینک Accounts در بالای صفحه Settings کلیک نمایید.

در قسمت موسوم به Check mail from other accounts روی لینک Add a POP3 mail account you own کلیک نمایید.

سپس کادری با عنوان Add a mail account you own نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است که آدرس پست الکترونیکی که می‌خواهید ایمیل‌های آن را در جیمیل دریافت نمایید، در کادر موسوم به Email address وارد کرده و روی گزینه Next step کلیک کنید.

برای افزودن حساب‌های ایمیلی دیگر خود به بخش تنظیمات رفته و اطلاعاتی نظیر Username، Password، POP Server و Port را وارد نمایید.
اگر دوست دارید که چنین امکانی را روی دیگر سیستم‌های کامپیوتری هم داشته باشید باید گزینه Leave a copy of retrieved message on the server را انتخاب نمایید.
به علاوه می‌توانید پیام‌های دریافتی از دیگر حساب‌های کاربری خود را برچسب‌گذاری نمایید و مشخص کنید که کدام ایمیل‌ها از چه حساب‌هایی دریافت شده‌اند. برای این منظور باکس مربوط به گزینه Label incoming messages را فعال نمایید و برچسب مورد نظرتان را از لیست گشوده شده انتخاب نمایید. علاوه بر این گزینه دیگری در لیست وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید برچسب دلخواهتان را با ویژگی خاص بسازید.
اگر تمایل ندارید که ایمیل مربوط به دیگر پست‌های الکترونیکی‌تان را در داخل یک اینباکس یا صندوق دریافت نمایید می‌توانید باکس مربوط به Archive incoming messages Skip the inbox را علامت بزنید تا دیگر این ایمیل‌ها وارد اینباکس نشوند و بلافاصله آرشیو شوند.
علاوه بر این می‌توانید یک فیلتر جداگانه را ایجاد نمایید تا یک برچسب معین را به پیام‌های موردنظرتان بچسباند.
برای این منظور روی گزینه Add Account کلیک نمایید.

حال می‌توانید جیمیل خود را طوری تنظیم نمایید که با آدرس دیگر پست‌های الکترونیکی شما ایمیل ارسال نماید. برای این کار گزینه Yes, I want to be able to send mail as را انتخاب نموده و روی عبارت Next Step کلیک نمایید.

اطلاعات مربوط به دیگر حساب‌های کاربری خود را وارد نمایید. به طور پیش‌فرض گزینه Treat as an alias انتخاب شده است و شاید لازم باشد که این گزینه را غیرفعال نمایید.
زمانی که از یک نام مستعار استفاده کنید، پیام‌هایی که برای یک آدرس Send mail as ارسال می‌کنید به عنوان خوانده نشده در اینباکس و البته صندوق ارسال (Sent Mail) نمایش داده می‌شوند و چنانچه روی گزینه پاسخ دادن یا Reply کلیک کنید در قسمت مربوط به گیرنده نامه یا To آدرس جیمیل اولیه شما نمایش داده خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات کافی است کادر کناری گزینه Treat as an alias را از حالت انتخاب خارج نمایید و سپس روی عبارت Next Step کلیک کنید.

اگر می‌خواهید با آدرس دیگر پست‌های الکترونیکی خود ایمیل ارسال نمایید، باید برای جیمیل مشخص نمایید که آیا می‌خواهید از سرورهای جیمیل استفاده نمایید یا سرورهای SMTP؟ راحت‌تر آن است که با استفاده از سرورهای جیمیل گزینه Send mail as را تنظیم نمایید. سپس گزینه Send through Gmail را انتخاب و روی عبارت Next Step کلیک کنید.

حال باید تأیید کنید که پست الکترونیکی دوم نیز به شما تعلق دارد که برای این منظور باید روی عبارت Send Verification کلیک نمایید تا جیمیل ایمیل جدیدی را به آدرس دیگر شما ارسال نماید.
ایمیل تأیید حاوی یک لینک است که با کلیک روی آن تأیید می‌کنید آن پست الکترونیکی هم به شما تعلق دارد، برای این منظور می‌توانید کد تأیید را که در داخل ایمیل ذکر شده است در چک باکس Enter and verify the confirmation code وارد نموده و روی گزینه Verify کلیک نمایید.

در این مرحله کادر موسوم به Add another email address you own به صورت خودکار بسته می‌شود. اگر روی لینک موجود در ایمیل تأییدی کلیک نمایید احتمالا مجبور خواهید شد که با کلیک روی لینک Close window این پنجره را به صورت دستی ببندید.


ارسال ایمیل از طریق یک حساب دیگر در محیط جیمیل
زمانی یک ایمیل جدید ارسال می‌کنید یا قصد پاسخ دادن به یک ایمیل را دارید می‌توانید انتخاب نمایید که آن ایمیل یا پاسخ را با آدرس کدام پست الکترونیکی خود ارسال نمایید. برای این منظور کافی است که از لیست کشویی گشوده شده و در قسمت From آدرس مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

غیرفعال نمودن Mail Fetcher یک پست الکترونیکی
چنانچه دیگر تمایلی به دریافت ایمیل از دیگر پست‌های الکترونیکی خود در فضای جیمیل ندارید، می‌توانید این قابلیت را برای آن اکانت غیر فعال نمایید. برای این منظور کافی است روی دکمه Settings کلیک نمایید و باز هم از منوی کشویی گزینه Settings را انتخاب کنید. سپس روی لینک Accounts در بالای صفحه تنظیمات کلیک نمایید. در سمت راست صفحه، در بخش Check mail from other accounts using POP3 روی لینک Delet کلیک نمایید.
سپس کادر دیگری گشوده می‌شود که از شما می‌پرسد آیا اطمینان دارید که می‌خواهید آن اکانت را دیلیت نمایید یا خیر؟ که با کلیک روی گزینه Ok این فرایند را تأیید خواهید کرد.

سه شنبه 20 اسفند 1392  6:30 PM
تشکرات از این پست
09303495228
دسترسی سریع به انجمن ها