0

دو مسافر غيرقانوني هواپیما، ایرانی بودند

 
parsa92
parsa92
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 805
محل سکونت : مازندران

دو مسافر غيرقانوني هواپیما، ایرانی بودند

شمال نیوز: روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز مدعی شد دو مسافر هواپیمای ناپدید شده مالزی که با پاسپورت جعلی سوار این هواپیما شده بودند ایرانی هستند.
روزنامه فایننشال تایمز مدعی شد که مقامات مالزیایی اسنادی را در اختیار آمریکا گذاشته اند که می تواند به شناسایی هویت دو مسافری که بطور غیرقانونی سوار هواپیمای مسافری ناپدید شده این کشور شده بودند کمک کند. در این گزارش ادعا شده است شناسایی هویت این دو مسافر غیرقانونی می تواند سرنخ علت ناپدید شدن هواپیمای مسافری MH370 مالزی باشد که روز یکشنبه در مسیر کولالامپور به پکن ناپدید شده است. وزیر دفاع و حمل و نقل مالزی اعلام کرده است تصاویر دوربین های مداربسته از این دو نفر نیز در اختیار مقامات آمریکایی گذاشته شده است.

آژانس هواپیمایی تایلندی که بلیط را برای این دو نفر صادر کرده است مدعی شده است که این افراد ایرانی بوده اند. در این گزارش آمده است این دو نفر با پاسپورت های ایتالیایی و استرالیایی سفر می کرده اند که بعدا اعلام شده است این دو پاسپورت مفقودی بوده اند. همچنین ادعا شده است این دو ایرانی قرار بوده است از پکن با همدیگر به آمستردام هلند پرواز کنند.

گفتني اينكه، بخش فارسي بي بي سي نيز دوشنبه‌شب، در مصاحبه‌اي تلفني با يك ايراني مقيم مالزي خبر ايراني بودن دو مسافري كه با پاسپورت‌هاي ايتاليا و اتريش مسافر اين پرواز بودند را تاييد كرد. اين فرد خود را دوست دوران دبيرستان يكي از اين دو ايراني معرفي كرد و گفت شخصا آن دو نفر را به فرودگاه رسانده است. وي همچنين عنوان كرد كه شب قبل از پرواز اين دو در محل اقامتم بودند و موهاي خود را رنگ كردند تا پليس به آنها شك نكند و مقصد نهايي‌اشان آمستردام هلند بود.

سه شنبه 20 اسفند 1392  7:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها