0

افزایش جریمه‌ها به دلیل هدفمندی یارانه‌ها نیست/افزایش 38 درصدی شماره‌گذاری خودرو‌های خارجی

 
mohsen_alavi
mohsen_alavi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 8348
محل سکونت : تهران

افزایش جریمه‌ها به دلیل هدفمندی یارانه‌ها نیست/افزایش 38 درصدی شماره‌گذاری خودرو‌های خارجی

فرمانده نیروی انتظامی گفت:جریمه‌های راهنمایی رانندگی می بایست افزایش یابد اما این افزایش به خاطر هدفمندی یارانه‌ها نیست بلکه به خاطر کاهش تلفات و تصادفات است و این افزایش از مطالبات پلیس از دولت است.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در دومین روز از نهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی خط مقدم همه دستگاه‌ها در اجرای قانون در رفتار مردم است.
 
وی در ادامه بیان کرد: آموزش و پرورش می‌بایست در حوزه انضباط ترافیکی فرهنگ سازی کنند.
 
این مقام مسئول انتظامی افزود: یکی از کشورهایی که در حوزه تلفات و تصادفات کاهش چشمگیری داشت جهت بازدید به آن کشور سری زده بودیم و در آنجا رویت شد که توسط مهدکودک‌ها، کودکان نحوه حرکت در معابر و عبور از چهارراه‌ها و طرز استفاده از مترو به کودکان آموزش داده می‌شد.
 
فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: در سال 1385 با رویکرد جدید پلیس امیدواریم تصادفات در سال 1415 به پایان‌ترین سطح خود کاهش یابد؛ امیدواریم در پایان برنامه شاهد کاهش 50 درصد کشته و به عدد زیر 11 هزار کشته برسیم امسال هم نیز به دنبال آن بودیم که حدود 2 هزار تن کمتر در تصادفات به نسبت سال گذشته کاهش یابد که این امر محقق نشد.  
 
سردار احمدی مقدم افزود: تصادفات موضوع تک بعدی نیست و مولفه‌ها و عوامل زیادی در وقوع تصادفات نقش دارد.
 
**بهبود وضعیت اورژانس در سال 92
 
فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: در پایان سال 84 به ازای هر 9 مصدوم یک تن کشته می‌شدند که این موضوع ضعف نیروهای اورژانس را نشان می‌داد اما در سال 92 به ازای 17.6 مصدوم یک تن کشته شدند. در ضمن در سال 84 دو سوم مصدومین کشته می‌شدند.
 
**افزایش نرخ جرایم مطالبات پلیس از دولت
 
وی در ادامه عنوان کرد: جریمه‌های راهنمایی رانندگی می بایست افزایش یابد اما این افزایش به خاطر هدفمندی یارانه‌ها نیست بلکه به خاطر کاهش تلفات و تصادفات است و این افزایش از مطالبات پلیس از دولت است.
 
**افزایش 38 درصدی شماره گذاری خودروهای خارجی
 
سردار احمدی مقدم اظهار داشت: 18 درصد در سال جاری کاهش شماره گذاری خودروهای داخلی و 38 درصد افزایش شماره گذاری های خودروهای خارجی را داشته‌ایم.
 
وی در خصوص افزایش شماره گذاری خودروهای خارجی عنوان کرد: این افزایش نشان داده است که تحریم‌ها تاثیری نداشته است؛برای پلیس ورود خودروهای خارجی که ایمن هستند مطلوب‌تر است اما چرا نباید خودروهای داخلی ایمنی داشته باشند و فروش بیشتری داشته باشند که این امر منجر به افزایش تولید خودروهای داخلی شود.
 
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه به شعار پلیس در سال 93 اشاره کرد و گفت: شعار نوروز امسال امنیت، سلامت و نشاط رهاورد نظم و قانون است.
 
این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پلیس در 25 اسفند تا پایان تعطیلات 18 فروردین در آماده باش کامل به سر می‌برند و تمامی نیروهای ستادی پشتیبانی و ... به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
 
وی بیان کرد: دو سوم نیروهای پلیس در ایام عید در حال انجام وظیفه و یک سوم نیز استراحت خواهند کرد.
 
سردار احمدی مقدم اذعان کرد: بودجه پلیس درخصوص تقویت پلیس و ایجاد سامانه های جدید و در بخش فناوری در سال آینده 23 درصد افزایش یافته است اما این افزایش کم است و می‌بایست فراتر از این بودجه برای سال آینده تعیین شود.
 
**کاهش میانگین کشته‌ها در ایران  
 
فرمانده نیروی انتظامی افزود: در سال 92 به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه 6.9 تن کشته شدند این در حالی است که در سال 84 به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه 25 تن کشته می‌شدند.
 
وی بیان کرد: این موضوع جای امیدواری است درضمن در هیچ جای دنیا این کاهش وجود ندارد و ضمن اعلام آمار کشته ها از سوی سازمان WHO از میانگین‌های آسیایی و دنیایی پایین تر هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: از وظایف مهم پلیس ادب، احترام در حین قاطعیت و خدمت کریمانه با مردم است.

وبلاگ شیعه 12 امامی

 

خواهد آمد مرهم زخم علی(ع) در کوچه ها

 

دوشنبه 19 اسفند 1392  10:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها