0

فرانسه همچنان در صدر مقاصد برتر گردشگری جهان

 
lindhfvhidld
lindhfvhidld
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : فروردین 1391 
تعداد پست ها : 3872
محل سکونت : بوشهر

فرانسه همچنان در صدر مقاصد برتر گردشگری جهان

 

بر اساس آخرین آمار «سازمان جهانی گردشگری»، فرانسه در سال ۲۰۱۳ نیز مقصد نخست گردشگری جهان بوده است.

به گزارش توریست‌ها به نقل از ایسنا، «سازمان جهانی گردشگری» در آخرین گزارش خود در زمینه مقاصد برتر گردشگریجهان اعلام کرد، فرانسه همانند سال‌های گذشته با میزبانی از ۸۱ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۳ مقصد نخست گردشگری جهان بوده است.

به گزارش برناما، در حال حاضر بیشتر گردشگران فرانسه از سه کشور اروپایی انگلیس، بلژیک و هلند هستند، هرچند در سال‌های اخیر گردشگران این کشور از دو کشور پرجمعیت چین و هند رشد چشمگیری یافته است. شهر پاریس نیز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان و پایتخت این کشور، سالانه میزبان حدود ۴۵ میلیون گردشگر است.

پس از فرانسه‌، آمریکا پردرآمدترین کشور جهان در حوزه صنعت گردشگری و مقصد دوم گردشگران جهان بوده و در این سال میزبان حدود ۶۱ میلیون گردشگر بود. صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد آمریکا محسوب می‌شود و این کشور در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۳۲ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت.

در رتبه بعدی این رده‌بندی نیز چین قرار گرفت که در سال ۲۰۱۲ میزبان نزدیک به ۵۸ میلیون گردشگر بود. این کشور در همین سال نزدیک به ۴۴۰ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت و توانست با بیشترین میزان رشد در کسب درآمد از محل صنعت گردشگری و میزبانی از بیشترین تعداد گردشگران در صدر کشورهای آسیایی قرار بگیرد. دولت چین همچنین قصد دارد در راستای تبدیل کردن این کشور به مقصد نخست گردشگری جهان، چین را به مقصد ۱۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ تبدیل کند.

در رتبه‌های چهارم و پنجم این رده‌بندی نیز اسپانیا با میزبانی از نزدیک به ۵۷ میلیون گردشگر و ایتالیا با میزبانی از حدود ۴۶ میلیون قرار گرفته‌اند. در رتبه ششم نیز ترکیه با میزبانی از ۳۴ میلیون گردشگر دیده می‌شود. در حال حاضر ترکیه سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد دارد و دولت این کشور قصد دارد این رقم را به ۵۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ برساند. در این شرایط پیش‌بینی می‌شود ترکیه در سال ۲۰۲۳ با قرار گرفتن در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان میزبان ۵۰ میلیون گردشگر نیز باشد.

در نهایت انگلیس با میزبانی از بیش از ۲۹ میلیون گردشگر، آلمان با میزبانی از نزدیک به ۲۹ میلیون گردشگر، روسیه با میزبانی از بیش از ۲۵ میلیون گردشگر و مالزی با میزبانی از حدود ۲۴ میلیون گردشگر در رتبه‌های هفتم تا دهم مقاصد برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۳ قرار گرفتند.

 

 

 

دوشنبه 19 اسفند 1392  6:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها