0

مومن‌نسب: "من و تو" سخنان مرا فیلتر کرد

 
parsa92
parsa92
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 805
محل سکونت : مازندران

مومن‌نسب: "من و تو" سخنان مرا فیلتر کرد

شبکه «من و تو» صحبت‌های یک کارشناس ایرانی در مورد اعتراف آمریکا به سرقت اطلاعات کاربران را سانسور کرد!

شمال نیوز: روح‌الله مؤمن‌نسب، کارشناس فضای مجازی و از فعالان شبکه‌های اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی «خبرگزاری دانشجو»، به ارائه توضیحاتی در مورد گفت‌وگو وی با شبکه فارسی زبان «من و تو» پرداخت.
 
مومن‌نسب در تشریح صحبت‌های خود گفت: 6 اسفند فردی فارسی زبان با من تماس گرفت و گفت قصد دارد در رابطه با موضوع فیلترینگ مصاحبه‌ای برای شبکه «من و تو» بگیرد که بنده به وی یادآور شدم که شما جیره‌خوار انگلستان هستید و بهتر است معضلات و مشکلات آنان را پیگیری کنید.

وی ادامه داد: فرد تماس گیرنده به من گفت، من به عنوان یک ایرانی با شما صحبت می‌کنم، پس لطفاً برخی از سوالات من را پاسخ دهید. من نیز پاسخ دادم، اگر ایرانی هستید به ایران بیایید و در اینجا با من صحبت کنید؛ چرا که این شبکه یکی از زیرشاخه‌های کانال انگلیسی «بی. بی. سی» است و هیچ ربطی به من و مردم من ندارد.
 
مومن نسب افزود: صحبت‌های پخش شده از من ربطی به شبکه «من و تو» ندارد؛ چرا که من چندین بار تاکید کردم که حاضر نیستم با شبکه‌های معاند با جمهوری اسلامی ایران صحبت کنم.
 
وی یادآور شد: متاسفانه هر کس که در مقابل جمهوری اسلامی ایران می ایستد، شهره بی‌اخلاقی می‌شود و از هیچ گونه کار خلاف ‌اخلاقی دریغ نمی‌کند.
 
مومن‌نسب خاطرنشان کرد: تمامی سخنان من در مورد فیلترینگ اروپا به صورت کاملاً رسمی از کانال‌های رسمی اتحادیه اروپا منتشر شده‌است و بنده نیز تحت عنوان مقاله‌ای با عنوان «فیلترینگ دموکراتیک» به این موضوع پرداخته‌ام.
 
وی ادامه داد: این کشورها فیلترینگ را بسیار حرفه‌ای و با کیفیت اعمال می‌کنند، به طوری که کاربران با هیچ گونه فیلترشکنی امکان دسترسی به اطلاعات فیلتر شده را نخواهند داشت.
 
این کارشناس فضای مجازی افزود: این شبکه معاند نیمی از صحبت های من را حذف کرده است؛ در هنگام تماس آن قدر صدای این فرد شفاف بود که بنده گمان کردم از داخل ایران تماس گرفته، اما آنان در هنگام پخش برنامه صدای من را قطعه قطعه و با نویز پخش کردند که معلوم نیست چه هدفی از این کار داشتند.
 
مومن‌نسب در مورد قسمت‌های حذف شده از صحبت‌های خود نیز گفت:‌ صحبت های من بیشتر در مورد جاسوسی های آمریکا و فیلترینگ گوگل و حذف بیش از 50 هزار اکانت به دلیل نقض قوانین آمریکا بود.
 
وی ادامه داد: این شبکه تمام صحبت‌های من در مورد اعتراف آمریکا در سرقت اطلاعات کاربران را سانسور کرد؛ چرا که به نفع وی و شبکه جیره‌خوار وی نبود.
 
کارشناس فضای مجازی یادآور شد: مجری هیچ جوابی در مورد جیره خوار بودن خود نداشت و من به او گفتم آدم در کشور خود کارتن خواب باشد، بهتر از این است که مزدور کشورهای مستکبر شود.
 
مومن‌نسب همچنین گفت: این شبکه‌ها جایگاهی در میان مردم ندارند و تایید این نکته نیز همین مشارکت‌های مردم در انتخابات و راهپیمایی‌هایی همچون 22 بهمن است.
 
وی در انتهای سخنان خود با تأکید بر جایگاه و اهمیت رسانه‌های داخلی گفت: «من به‌عنوان یک فعال فضای مجازی، یک تار موی رسانه‌های داخلی را با همه رسانه‌های مزدور استکبار عوض نمی‌کنم.»
 
هفته گذشته، عوامل شبکه «من ‌و تو» در تازه ترین تصمیم خود با اتکا به موضوع جنجالی فیلترینگ در ایران و به خیال اینکه پیروز یک‌طرفه میدان خواهند شد، به سراغ روح‌الله مؤمن نسب، کارشناس فضای مجازی و از فعالان شبکه‌های اجتماعی رفتند.

دوشنبه 19 اسفند 1392  1:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها