0

سهم هر تهرانی فقط 15سانتیمتر مسجد

 
anghelab57
anghelab57
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 115
محل سکونت : مازندران

سهم هر تهرانی فقط 15سانتیمتر مسجد

سهم هر تهرانی فقط 15سانتیمتر مسجد

کارشناسان مساحت کل مساجد تهران را به جمعیت آن تقسیم کرده‌اند که سهمیه هر نفر زیر 15سانتیمتر شده است.
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصحی، عضو شورای شهر تهران هزینه ساخت هر مسجد را حداقل یک‌میلیاردتومان برآورد کرد و گفت: «شهرداری باید حداقل یک‌میلیاردتومان برای هر مسجد تخصیص دهد و همین مقدار نیز به مشارکت مردمی نیاز است.»

وی با تاکید بر کمبود مسجد در تهران نسبت به جمعیت گفت: «در تهران دوهزار مسجد وجود دارد و هشت‌میلیون‌و 500هزار نفر شب خواب دارد و کارشناسان مساحت کل مساجد تهران را به جمعیت آن تقسیم کرده‌اند که سهمیه هر نفر زیر 15سانتیمتر شده است. باید این سرانه به هفت‌متر برسد. به‌عنوان مثال هر هزار نفر سرانه یک پزشک دارند اما همه این هزار نفر که به پزشک محتاج نمی‌شوند. اگر سرانه هر نفر هفت‌متر می‌شود، می‌توان گفت که هر کدام از آنها به سرانه مناسبی از شبستان،  آبدارخانه و حیاط مسجد دست یافته‌اند.»

وی افزود: «ضمن اینکه قریب به دومیلیون‌و500هزار نفر به سن بلوغ رسیده‌اند در حالی‌که مسجدسازی ما اینقدر رشد نداشته است و شهر تهران در میان شهرهای ما فقیرترین شهر به لحاظ داشتن مسجد است. لذا لازم است با همکاری شهرداری، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و... در نظام مقدس جمهوری اسلامی این مساجد ساخته شوند چرا که اگر در این نظام ساخته نشوند چه موقعی انتظار داریم ساخته شوند؟»

وی با اشاره به مصوبه شورا در این زمینه به شرق گفت: «در شورای شهر مصوب شده که در طول این چهارسال 400 مسجد محله‌ای یعنی مساجد 300، 400متری در محلاتی که مسجد ندارند، ساخته شود.»

وی تاکید کرد: «البته ما تاکید داریم شهرداری مشارکت کند و هیات‌امنا تشکیل شود و با کمک مردم این کار پیش برود. ما نمی‌خواهیم مساجد دولتی شود و در فرهنگ تشیع هم این مساله جایی ندارد و مردم از مساجد دولتی استقبال نمی‌کنند.»

 

دوشنبه 19 اسفند 1392  9:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها