0

ضرر آجيل هاي شور،ترش و کهنه به استخوان و معده

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

ضرر آجيل هاي شور،ترش و کهنه به استخوان و معده

مصرف بيش از ۳۰ گرم آجيل در روز، ممنوع-

در ديد و بازديدهاي عيد مي توان يک ميوه نه چندان شيرين به همراه چند مغزدانه استفاده کرد تا کالري زيادي به بدن تحميل نشود.

آجيل هاي ترش حاوي جوهر ليمو است که براي سلامت بدن، استخوان و گوارش مضر است.محمدرضا وفا استاد تغذيه دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با فارس گفت: بايد 5 گروه غذايي نان و غلات، سبزي و گوشت در وعده هاي غذايي ايام تعطيل گنجانده شود، به عنوان مثال اگر فردي روزانه شير، ماست و لبنيات مصرف نکند، حتي اگر طي روز چند کيلو گرم مواد غذايي مصرف کند که حاوي نيازهاي بدن نباشد، دچار سوء تغذيه مي شود.

اين متخصص تغذيه به اين نکته اشاره کرد که بايد مراقب بود با مصرف بي رويه شيريني و آجيل در ايام عيد دچار چربي و فشار خون نشويم.وي گفت: مغزدانه ها در واحد وزن کالري بسيار زيادي دارد که مصرف کم آنها نيز کالري مورد نياز را براي يک وعده غذايي تأمين مي کند و مصرف بيش از حد آن اضافه وزن، چاقي و مشکلات متابوليک در پي دارد.

وي توصيه کرد: افرادي که طي روز براي ديد و بازديد عيد به خانه اقوام مي روند در هر مهماني نهايت يک ميوه کوچک را که خيلي شيرين هم نباشد انتخاب و مصرف کنند و در نهايت چند دانه مغز بخورند و در مهماني بعدي مقداري ميوه و بعد شيريني ساده بخورند ولي بايد مراقب بود که مصرف مغزدانه ها بيش از 30 گرم در روز نشود.

 
یک شنبه 18 اسفند 1392  7:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها