0

انتقاد آیت الله مصباح از رواج بی‌اخلاقی

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

انتقاد آیت الله مصباح از رواج بی‌اخلاقی

 
 آیت الله مصباح یزدی گفت: امروز برخی صحنه های ناخوشایند در جامعه دیده می شود که تنها با تقویت سیستم های نظارتی از بین نمی روند بلکه باید افراد به اخلاق و معنویت پای بند باشند تا این تدبیرها به جایی برسد.

آیت الله مصباح یزدی که در دیدار با ناظران شورای نگهبان قانون اساسی سخن می گفت، اظهار کرد: نهاد شورای نگهبان از برکات انقلاب اسلامی است که در سایه این انقلاب نصیب ما شده است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: شورای نگهبان برای انجام وظایف خود به شبکه گسترده ای از ناظران نیاز دارد تا موفق به انجام کامل وظایف خود شود، البته نظارت و ناظر بودن به معنای جلوگیری از تخلف و لغزش است و از پایمال شدن حقوق ملت جلوگیری می کند.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، رای مردم را حق الناس می دانند و وظیفه شورای نگهبان صیانت از آراء و حفظ حقوق مردم است و حضور این شورا، باعث عمل به این وظیفه می شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در همه سیستم های مدیریتی، گروه ناظری هست که بر آن نظارت می کند و اگر سیستم نظارتی نقش خود را به خوبی انجام دهد، منافع و هدف جمع و گروه، بهتر تامین می شود و البته ناظران نیز باید از درون بر خود نظارت کنند تا هیچ تخفلی از سوی آنها انجام نشود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: مردم نیز نیازمند نظارت درونی هستند و اگر سیستم نظارت درونی تقویت شود، وضع اقتصادی، رفاهی امنیتی کشور بهبود یافته و در وضعیت خوبی قرار می گیرد.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: هر چه ایمان مردم بیشتر و کامل تر باشد، نیاز به دستگاه های نظارتی کمتر می شود و در دنیا، نظامی مانند ایران که بر ایمان، ولایت و معرفت مبتنی باشد، وجود خارجی ندارد و از این رو، ایران بیشترین بهره مندی را از نعمت های اخلاقی و ایمان مردم را می برد.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فداکاری های ملت از شروع نهضت امام راحل، خاطرنشان کرد: آمار فساد، انحراف و ناهنجاری در جامعه متاسفانه کم نیست و برخی صحنه های ناخوشایند در جامعه دیده می شود که تنها با تقویت سیستم های نظارتی از بین نمی روند بلکه باید افراد به اخلاق و معنویت پای بند باشند تا این تدبیرها به جایی برسد.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: یکی از بزرگ ترین نعمت هایی که خداوند در زمان غیبت امام زمان(عج) به شیعیان عنایت کرده است، وجود رهبر معظم انقلاب است که ما امروز افتخار خدمت کردن در حکومت وی را داریم.

 

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

جمعه 16 اسفند 1392  10:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها