0

تلاش رهبر فرقه اسماعيليه براي وحدت اسلامي

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

تلاش رهبر فرقه اسماعيليه براي وحدت اسلامي

 
 "آقا خان" رهبر معنوی بیش از 15 میلیون مسلماني که پيرو فرقه اسماعیلیه هستند، طي اظهاراتي خواستار پايان يافتن اختلافات ميان دو مذهب شيعه و سني شد.

اما متأسفانه او در اين ميان از کشورهاي غرب خواسته که براي پايان دادن به اختلافات شيعه و سني، با هر دو گروه وارد مذاکره شده و تعامل کنند.

وی که در مجلس کانادا سخنرانی می کرد، در ادامه افزود: تنش بین دو مذهب شیعه و سنی در سال های اخیر افزایش یافته و مداخلات خارجی در این اختلافات آن را تسریع بخشیده است.

"آقا خان" همچنين در اظهارات خود، هشدار داد که در پاکستان، مالزی، عراق، سوریه، لبنان، بحرین، یمن، سومالی، و افغانستان فاجعه ای در حال رخ دادن است.

وی برای خاتمه دادن نزاع در این کشورها،‌ گفت: این بسیار مهم است که غرب با هر دو گروه شیعه و سنی گفتگو کند و صدا و سنخنان آنها را بشنود.

رهبر معنوی فرقه اسماعيليه در ادامه گفت: بی توجهی به این مساله می تواند مانند نادیده گرفتن اختلافات موجود بین پرتستان و کاتولیک ها باشد که قرن ها این اختلاف وجود دارد لذا غرب باید این اختلاف را بدون دخالت جوامع مسیحی حل کند.

در پایان گفتنی است، بیش از 100 هزار مسلمان پناهنده در کشور کانادا وجود دارد و خود "آقا خان" نیز از سال 2010 تا کنون شهروند افتخاری این کشور به شمار مي رود.

 

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

جمعه 16 اسفند 1392  10:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها