0

هشدار درباره تجزیه ترکیه

 
lindhfvhidld
lindhfvhidld
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : فروردین 1391 
تعداد پست ها : 3872
محل سکونت : بوشهر

هشدار درباره تجزیه ترکیه

«دولت باغچه لی» رهبر حزب ملی گرای حرکت ملی با انتقاد از سیاست های دولت «رجب طیباردوغان» نخست وزیر ترکیه گفت: ترکیه در آستانه تجزیه قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه، رهبر دومین حزب بزرگ مخالف دولت ترکیهدر مجلس ملی این کشور در جمع هواداران این حزب گفت: سیاست های دولت آنکارا در مذاکره با حزب غیر قانونی کارگران کرد ترکیه موسوم به «پ.ک.ک» کشور را در آستانه تجزیه قرار داده است.

وی با اشاره به مذاکرات صلح دولت آنکارا با «عبدالله اوج آلان» رهبر زندانی «پ.ک.ک» افزود: سران حزب صلح و دمکراسی آشارا از خودگردانی و تاسیس کردستان سخن می گویند.

رهبر حزب حرکت ملی تصریح کرد: واقعیت این است که آنان از نخست وزیر ترکیه قول گرفته اند و اردوغان به آنان وعده هایی داده و اعلام کرده است که آنان می توانند کردستان شمالی را تاسیس کنند. به همین خاطر است که سران حزب صلح و دمکراسی در کمال بی شرمی اعلام می کنند که بعد از انتخابات شهرداری ها در 30 مارس - 10 فروردین سال 93 - بر اساس قولی که از اردوغان گرفته اند، کردستان شمالی را تاسیس می کنند.

وی در ادامه به انتقاد از سیاست های دولت ترکیه پرداخت و گفت: نخست وزیر ترکیه قصد تجزیه این کشور را دارد.

رهبر حزب حرکت ملی بار دیگر به انتقاد از اردوغان پرداخت و وی را به فساد مالی متهم کرد و افزود: اردوغان نمی تواند خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری کند.

حزب حرکت ملی پس از حزب جمهوریخواه دومین حزب بزرگ مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور است و بیش از 50 نماینده در مجلسدارد.

حزب صلح و دمکراسی نیز که از هواداران بسیاری در استان های کردنشین ترکیه برخوردار است، چهارمین حزب مجلس ملی ترکیه است و نزدیک به 30 نماینده در مجلس این کشور دارد.

انتخابات شهرداری ها در ترکیه نیز با شرکت نمایندگان 27 حزب روز دهم فروردین ماه سال آینده برگزار می شود.

پنج شنبه 15 اسفند 1392  12:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها