0

نکاتی برای قبل از شروع کار با مایکروفر ( مایکروویو )

 
mehrgan59
mehrgan59
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 1893

نکاتی برای قبل از شروع کار با مایکروفر ( مایکروویو )

1a863c4

 

نکاتی برای قبل از شروع کار با مایکروفر ( مایکروویو )

قانون و کلید طلایی برای یک آشپزی موفقیت آمیز با این دستگاه ها رغایت مراحل سه گانه آن است : مرحله اول پخت در مدت زمان کمتر و آزمایش و تست آن غذا یا هم زدن با برگرداندن و یا پوشاندن درب یا بازکردن درب آن و سپس در مرحله آخر پخت غذا با انرژی کمتر در طی مدت زمان کم تا غذا به اندازه لازم پخته شود . اختلاف زمان پخت در دستگاه ها و منازل مختلف به اندازه غذا و غلظت آن و گنجایش ظرف و میزان آب آن و شکل و اندازه ظرف و چیدمان مواد در ظرف بستگی دارد . گاهی نیز جریان برق و ظرفیت و گنجایش دستگاه و حتی محلی ! که دستگاه را به برق متصل میکنید نیز بستگی دارد .

پس مدت زمانی که داده میشود برای همه یکسان نمیباشد .غشا یا پوست مواد مانند زرده تخم مرغ و سیب زمینی و گوجه فرنگی را قبل از پخت با چنگال سوراخ کنید . از ظروف بسیار عمیق در دستگاه استفاده نکنید .

تست کنید آیا ظرف شما برای گذاشتن داخل دستگاه مناسبات است خیر ؟

برای این کار بهتر است ظرف را داخل دستگاه قرار دهید و یک لیوان پر از آب را نیز داخل آب گذارید و سپس به مدت یک دقیقه آنرا با قدرت 100 درصد روشن کنید . اگر ظرف اصلی سرد باقی ماند برای استفاده در ئداخل دستگاه مناسب است و اگر داغ شد مناسب نیست و نباید از آن داخل دستگاه استفاده کنید . از سینی های آلومینیمی یا فویلی میتوان با گنجایش 2/3 آن در دستگاه قرار قرار دهید ولی با دیواره و درب دستگاه باید 2 سانتیمتر فاطله داشته باشد .

پنج شنبه 15 اسفند 1392  11:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها