0

دستاوردهای هسته‌ای ایران در مذاکرات حراست شود/ دشمنان به دنبال ماجراجویی سیاسی هستند

 
pebdeniofpersia
pebdeniofpersia
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 2564
محل سکونت : اصفهان

دستاوردهای هسته‌ای ایران در مذاکرات حراست شود/ دشمنان به دنبال ماجراجویی سیاسی هستند

استانها > مرکز > قم
لاریجانی تأکید کرد:
دستاوردهای هسته‌ای ایران در مذاکرات حراست شود/ دشمنان به دنبال ماجراجویی سیاسی هستند
رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 اظهار داشت: در توافق نهایی باید از دستاوردهای هسته‌ای حراست شود.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، علی لاریجانی قبل از ظهر جمعه در دیدار با جمعی از روحانیون بازنشسته سپاه پاسداران که در منزل پدری رئیس مجلس در قم برگزار شد، اظهار داشت: بازنشستگی در جمهوری اسلامی معنایی ندارد و این احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت انقلاب در بین کسانی که دلشان برای نظام می‌تپد وجود دارد.

وی گفت: امروز کشور ما مقطع حساسی را پشت سر می‌گذارد و نقاط ضعف و قوتی داریم که باید نقاط ضعف شناسایی و برای حل مشکلات راه حلی اندیشیده شود.

نماینده مردم قم در خانه ملت گفت: در مجموع وضع و جایگاه کشور ما در بین کشورهای منطقه مطلوب است که این امر ثمره فداکاری‌ها و ایثارگری‌هایی است که حاصل آن عزتمندی برای انقلاب اسلامی شده است.

از موضع خود تنازل نکرده‌ایم

وی با بیان اینکه عده‌ای ممکن است حرف‌هایی نیشدار بزنند اما جرأت عملی کردن آن را ندارند، افزود: ایران بر مواضع خود همچنان ایستاده است و ما از موضع خود تنازل نکرده‌ایم که این امر برای دشمنان ما سخت است که کشوری در منطقه با سیاست‌های آنها مخالفت کند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به مسئله هسته‌ای ایران اظهار داشت: جنس مشکلات هسته‌ای ما از جنس حقوقی نیست، چرا که ایران عضو آژانس انرژی اتمی است و طبق قانون کارهای خود را دنبال می‌کند و دلیلی ندارد برخی کشورها نظامات جدیدی در این عرصه برای ایران وضع کنند.

دشمنان به دنبال ماجراجویی سیاسی هستند

رئیس قوه مقننه افزود: همه مراکز هسته‌ای ما زیر نظر آژانس فعالیت می‌کنند و دشمنان در این زمینه به دنبال ماجراجویی سیاسی هستند و می‌خواهند در مسیر ملت ایران سنگ اندازی کنند و اعمال تهدید و تحریم هم برای مستهلک کردن انقلاب است.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته دشمنان از اهرم اقتصادی نیز استفاده کرده‌اند، افزود: آنها در تبلیغات خود این گونه تلقی می‌کنند که چون فشارها بر ایران سنگین بود ما مجبور شدیم پای میز مذاکره بیاییم که این امر دروغ است.

لاریجانی خطاب به غربی‌ها گفت: اگر عقل داشتید همان مسیر قانونی را ادامه می‌دادید و مشکلاتی هم برای خود و هم برای ما ایجاد نمی‌کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که غیر از چند کشور زورگو، سایر کشورها با ایران مشکلی ندارند افزود: آنها از این که کشوری در منطقه در برابر زورگویی‌های آنها ایستاده است ناراحت هستند و می‌خواهند که ایران تغییر رفتار دهد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 اظهار داشت: این مذاکرات شروع شده و فعلاً بحث‌های مقدماتی مطرح است و فرصت شش ماهه‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده که یک دوره شش ماهه دیگر هم قابل تمدید است تا توافق بلند مدت حاصل شود.

مشکلات از راه سیاسی قابل حل است

لاریجانی ادامه داد: گاهی در مورد جزئیات توافق نظراتی داده می‌شود و این خوب است که صاحبنظران در این عرصه اظهار نظر کنند که البته توافق نهایی بسیار مهمتر از جزئیات است که باید در این توافق نهایی از دستاوردهای هسته یا کشور حراست شود.

وی عنوان کرد: دشمنان نگرانند که ما زمانی به سمت سلاح هسته‌ای برویم و آنها می‌خواهند قبل از وقوع جرم ما را محاکمه کنند و ایران هم اصرار دارد که ما بدون کمک شما به دانش هسته‌ای دست یافته‌ایم و این سرمایه‌ای بزرگ برای کشور ما به حساب می‌آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد: ما در تکنولوژی‌های دیگر هم پیشرفت‌های خوبی داشتیم و آنها اگر از راه سیاسی وارد شوند مشکلات قابل حل است.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2245887

 

شنبه 10 اسفند 1392  9:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها