0

افشای جاسوسی انگلیس از میلیون‌‌ها کاربر یاهو

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

افشای جاسوسی انگلیس از میلیون‌‌ها کاربر یاهو

(بسم الله الرحمن الرحیم)
 

سازمان جاسوسی انگلیس در یک دوره زمانی شش ماهه در سال 2008 میلادی تصاویر وب کم های بیش از یک میلیون و 800 هزار کاربر یاهو را بصورت غیرقانونی ذخیره سازی کرده است.

 

به نقل از گاردین  بر اساس اسناد افشا شده از سوی ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا،سازمان جاسوسی دولت انگلیس با همکاری آژانس امنیت ملی آمریکا تصاویر وب‌کم های میلیون‌ها کاربر سایت یاهو را ضبط و ذخیره سازی کرده است.

 

بر اساس یکی از این اسناد، سازمان جاسوسی  انگلیس در یک دوره زمانی شش ماهه در سال 2008 میلادی تصاویر وب کم های بیش از یک میلیون و 800 هزار کاربر یاهو را بصورت غیرقانونی ذخیره سازی کرده است.

 

برنامه سازمان جاسوسی انگلیس برای هک کردن وب‌کم‌های کاربران یاهو با اسم رمز «عصب بینایی» اجرا  شده و طی آن تصاویر میلیون ها نفر از مردم عادی که هیچ گونه اتهامی نسبت به آنان وجود نداشته است نیز ضبط و ذخیره سازی شده است.

یاهو در واکنش به این افشاگری تاکید کرده است که هیچ گونه اطلاع قبلی از این عملیات جاسوسی نداشته است.

 

برنامه جاسوسی موسوم به عصب بینایی در سال 2008 میلادی با هدف دسترسی به تصاویر وب کم های یاهو بطور آزمایشی آغاز شد و اسناد افشا شده توسط ادوارد اسنودن نشان می دهد که این برنامه حداقل تا سال 2012 میلادی هم فعال بوده است.

اللهم عجل لولیک الفرج

شنبه 10 اسفند 1392  9:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها