0

تعیین تکلیف اسرائیل برای آژانس

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

تعیین تکلیف اسرائیل برای آژانس

(بسم الله الرحمن الرحیم)

یک مقام رژیم صهیونیستی که تنها رژیم دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است از آژانس خواست در اولین فرصت گزارش برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کند.

 

اسرائیل که تنها رژیم دارنده سلاح‌های اتمی در خاورمیانه است  از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست تمامی اطلاعات مربوط به تحقیقات درباره آنچه ساخت بمب اتمی توسط ایران خواند را منتشر کند.

«یووال اشتاینیتز» وزیر امور راهبردی اسرائیل این درخواست را پس از آن مطرح کرد که خبرگزاری انگلیسی رویترز روز گذشته از قول منابعی مدعی شده بود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سال گذشته انتشار گزارشی درباره برنامه هسته‌ای ایران را به خاطر جلوگیری از تنش در روابط بین ایران با سایر کشورها را معلق کرده است.

این منابع به رویترز گفته بودند اطلاعاتی درباره محتوای این گزارش در دست نیست، اما یکی از آنها گفته بود این گزارش به نگرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران دامن می‌زد.

وزیر امور راهبردی اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «نقش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این است که تمامی اطلاعات مربوط به جنبه‌های نظامی برنامه هسته‌ای ایران را به جامعه جهانی افشا کند و آنها را به دلایل حساسیت دیپلماتیک متوقف نکند.»

وی افزود: «چون مسئله جنبه‌های نظامی احتمالی این برنامه برای توافق نهایی با ایران اهمیت زیادی دارد من از آژانس می‌خواهیم که این گزارش را در اولین فرصت تکمیل و منتشر کند.»

این اظهارات را وزیر رژیمی مطرح کرده که تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است. اسرائیل در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نماینده دارد اما بر خلاف ایران، پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی‌تی) را امضا نکرده است.

اللهم عجل لولیک الفرج

شنبه 10 اسفند 1392  8:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها