0

توضيحات شايسته درباره حواشي اخير تنيس

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

توضيحات شايسته درباره حواشي اخير تنيس

رئيس فدراسيون تنيس گفت: ملي‌پوشان تنيس خودشان هم مي‌دانند اصولي را رعايت نکردند و به همين دليل تا اطلاع ثانوي حق حضور در هيچ مسابقه رسمي زير نظر فدراسيون را نخواهند داشت.


مجيد شايسته در خصوص برگزاري مراسم روز جهاني تنيس گفت:‌ اين مراسم روز پنجشنبه در تهران و در برج ميلاد برگزار شد و قرار است شبيه چنين برنامه‌اي نيز طي روزهاي آينده در اماکن تاريخي کشورمان برگزار شود. اين برنامه‌‌ از جمله برنامه‌هاي هدفمند و توسعه‌اي فدراسيون است که مي‌تواند در آينده‌اي نزديک باعث تحول اين رشته ورزشي در سطح کشور شود.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: در حال حاضر رقابت‌هاي تنيس فيوچرز در کيش توسط بخش خصوصي در حال برگزاري است که برگزاري چنين رقابتي مي‌تواند يک اتفاق خوب براي تنيس کشور محسوب شود. اميدوارم اين اتفاق در ساير رشته‌هاي ورزشي نيز رقم بخورد. در هفته اول اين رقابت‌ها حدود 70 تنيسور از 29 کشور حاضر بودند که اميدوارم طي دو هفته آينده و حتي سال‌هاي آينده باز هم شاهد حضور بازيکنان خوب خارجي در اين رقابت‌ها باشيم.

رئيس فدراسيون تنيس گفت: ملي‌پوشان جديد کار خود را آغاز کرده و در رقابت‌هاي فيوچرز نيز حضور دارند. با حضور احمدوند هم اردوها به زودي آغاز خواهد شد.

وي با اعلام ممنوع‌الفعاليتي ملي‌پوشان سابق تيم ملي که در رقابت‌هاي قهرماني آسيا تايلند حضور داشتند، گفت: عدم رعايت يکسري اصول که براي ما مهم است باعث شد تا براي دور جديد تمرينات تيم ملي اين تعداد دعوت نشوند، ضمن اينکه فعلا اين تعداد حق حضور در هيچ يک از مسابقات رسمي از جمله ليگ برتر و مسابقات فيوچرز را ندارند. اين مشکلات اخلاقي بوده و ربطي به مسائل فني ندارد. براي ما اخلاق به مسائل فني اولويت دارد.

شايسته با اشاره به اينکه نيازي به تشکيل کميته انضباطي نبود، گفت: فعلاً اجازه دهيد توضيح مبسوطي ارائه نشود، اينها خودشان هم مي‌دانند که اصولي را رعايت نکردند و تا اطلاع ثانوي حق حضور در هيچ مسابقه رسمي زير نظر فدراسيون را نخواهند داشت.

وي در مورد قهرماني البرز گاز در ليگ برتر و اعتراض پرسپوليسي‌ها به اين قهرماني و ربط به آن تباني گفت: اين مسائل در ورزش تنيس معنايي ندارد، البته پرسپوليس تيم بزرگي است و اين مسائل هم مي‌تواند طبيعي باشد. آنها انتظار قهرماني داشتند که به آن نرسيدند. با اين حال معتقدم که حرف‌هاي خوبي در اين بين زده نشد و اتفاقات خوبي نيافتاد.

شايسته تأکيد کرد: تنيس در دنيا به عنوان يک ورزش پاک شناخته مي‌شود، پس تباني و چنين مسائلي در آن جاي ندارد. با اين حساب از حضور پرسپوليسي‌ها در اين رشته پشيمان نيستيم و با توجه به اينکه اين تيم علاقمندان زيادي دارد، حضورشان نيز مي‌تواند در تنيس به توسعه اين رشته و جلب طرفداران بيشتر کمک کند، البته با رعايت اصولي که وجود دارد چون اين رشته با ساير رشته‌هاي ورزشي متفاوت است و مسائلي که عنوان شده است در آن هيچ جاي ندارد.

 

شنبه 10 اسفند 1392  7:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها