0

ارتش جدید عربستان علیه سوریه

 
pebdeniofpersia
pebdeniofpersia
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 2564
محل سکونت : اصفهان

ارتش جدید عربستان علیه سوریه

ارتش جدید عربستان علیه سوریه

اندیشکده استراتفور در مطلبی نوشت که عربستان سعودی با کمک گرفتن از ارتش پاکستان، در حال آموزش و تجهیز ارتشی جدید برای سوریه در اراضی اردن و ترکیه است.


به گزارش شاخص به نقل از فارس،‌ اندیشکده «استراتفور» آمریکا در گزارشی نوشت: مقامات عربستان قصد دارند در سیاست‌های خود در قبال سوریه تجدید نظر کرده و سیاست‌های مستقلی از ایالات متحده در پیش بگیرند. این موضوع پس از انصراف آمریکا از حمله به سوریه و شروع مذاکرات با ایران آغاز شده است.

این اندیشکده بر مغایرت اهداف عربستان با آمریکا در قبال سوریه اشاره می‌کند و می‌افزاید: واشنگتن، برکناری بشار اسد را توجیه خوبی برای حمایت از سلفی‌های جهادی نمی‌داند. این موضوع سوای این است که آمریکا در قبال ایران سیاست بازتری را در پی گرفته که همین امر نیز موجب عصبانیت مقامات سعودی شده است.

«استراتفور» در ادامه می‌افزاید: عربستان سعودی با کمک گرفتن از ارتش پاکستان، در حال آموزش و تجهیز ارتشی در اراضی اردن و ترکیه است. استراتفور اعتقاد دارد که این موضوع با موافقت و چراغ سبز آمریکا صورت می‌گیرد.

در حال حاضر، آمریکا و عربستان می‌توانند بر سر حمایت از جریان معتدل سلفی به نقطه نظر مشترکی برسند؛ چرا که عربستان نیز به خطر رشد القاعده و تروریست‌های تندرو در منطقه واقف آمده و از سوی دیگر از این جهت از جانب آمریکا تحت فشار قرار دارد. اندیشکده استراتفور، موضوع چگونگی حمایت از سلفی‌های معتدل را دستور کار دیدار باراک اوباما با ملک عبدالله در سفر آتی وی به عربستان، می‌داند. پیش از این، سپردن پرونده سوریه به وزیر کشور عربستان «محمد بن نایف» را باید در راستای هماهنگی با سیاست‌های آمریکا در مبارزه با تندروها تفسیر کرد.

عربستان سعودی بر مسلح ساختن هرچه بیشتر مخالفین سلفی سوریه اصرار دارد و در این راستا اقدام به خرید موشک‌های ضد زره پاکستانی و تحویل آن‌ها به مخالفین کرده و همچنین در روزهای گذشته این کشور سیستم ضد هوایی در اختیار مخالفین قرار داده است.

http://salehin.ir/index/BpNewsVShow/73380

جمعه 9 اسفند 1392  11:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها