0

پر در آمدترين رانندگان جهان

 
raminsaborfani
raminsaborfani
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 14
محل سکونت : تهران

پر در آمدترين رانندگان جهان

پر در آمدترين رانندگان جهان

همه دیگر می دانند که رانندگان فرمول وان خیلی خوب پول در می آورند، بیش از همه رانندگان جهان. ولی شاید همه ندانند که این رانندگان در پایان سال چیزی حدود 150 میلیون دلار به خانه می برند! وقتی به این موضوع خوب فکر می کنید می بینید که این باز هم برای راننده ای که فقط پشت فرمان می نشیند و مسابقه می دهد مبلغ زیادی است.
خودروهای مسابقات فرمول وان مانند جت های کوچک هستند. به همین دلیل است که رانندگان آنها دستمزد بالایی می گیرند، چون شغل بسیار خطرناکی است. این مسابقات تماشاگران زیادی دارند و به همین دلیل پول زیادی هر سال وارد به این ورزش تزریق می شود.
لیست زیر شامل پردرآمدترین رانندگان فرمولا وان در سال 2013 می شود:

10. رومن گروژان – 1.5 میلیون دلار


این راننده برای تیم فرمولا وان Lotus رانندگی کرد. رومن گروژان اصالتاً فرانسوی است، ولی در حال حاضر در سوئیس زندگی می کند. البته با درآمدی که او دارد تقریباً در هر جای دنیا که بخواهد می تواند زندگی کند.

9. سرجیو پرز – 2.5 میلیون دلار


پرز راننده تیم اتومبیل رانی مک لارن است و همه می دانند که او یک راننده مکزیکی است. با اینکه پرز در میان پردرآمدترین رانندگان دنیا قرار دارد، ولی نسبت به رقبایش کم سن و سال تر است. بنابراین درآمد او با گذشت زمان افزایشی چشمگیر خواهد یافت.

8. کیمی ریکونن – 3 میلیون دلار


کیمی در سال 2007 قهرمان دنیا در مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان شد. او حالا برای تیم لوتوس رانندگی می کند. نکته جالب در مورد این راننده اینجاست که با آنکه او در حال حاضر در لیست پردرآمدترین رانندگان دنیاست، ولی چند سال پیش او دستمزد بسیار بالاتری می گرفت.

7. فلیپه ماسا – 6 میلیون دلار


این راننده تیم فراری اصالتاً برزیلی است. درآمد او در سال 2013 برای راننده ای که هرگز قهرمانی فرمولا وان در دنیا را بدست نیاورده، رقم بدی نیست.

 


 

6. مارک وبر – 10 میلیون دلار


مارک وبر اهل استرالیا است و راننده تیم اتومبیل رانی Red Bull است. او نیز مانند فلیپه ماسا هرگز قهرمان فرمولا وان نشده است ولی با این حال هر سال دستمزد او بالاتر می رود. با وجود اینکه او هیچ بردی نداشته، یکی از بهترین رانندگان دنیا محسوب می شود و رقیب سرسختی محسوب می شود.

5. نیکو رُسبرگ – 11 میلیون دلار


نیکو رسبرگ راننده تیم مرسدس است. او یکی از رانندگان آلمانی مسابقات فرمولا وان است و نفر پنجم در لیست پردرآمدترین رانندگان دنیا در سال 2013 قرار دارد.

4. سباستین وتل – 12 میلیون دلار


وتل نیز برای تیم ردبول رانندگی می کند. آنهایی که اغلب مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان را دنبال می کنند، حتماً او را می شناسند. او چند رکورد در حرفه رانندگی اش زده است و در این ورزش حرفه ای محسوب می شود. نکته جالب اینجاست که او جوانترین راننده ای است که تابحال در این مسابقات شرکت کرده است.

3. جنسون باتن – 16 میلیون دلار


اگر از تیم مک لارن چیزی شنیده باشید، احتمالاً جنسون باتن را می شناسید. او یک راننده انگلیسی است که در سال 2009 برنده مسابقات قهرمانی دنیا شد. شاید به همین دلیل باشد که او اینقدر درآمد دارد. آنهایی که مجله "دنده 5" (Top Gear) را می خوانند به یاد دارند که او در سال های 2009 و 2011 "مرد سال" شد.

2. لوئیس همیلتون – 27 میلیون دلار


این مرد در سال 2008 قهرمان دنیا شد و در سال 2007 فقط با اختلاف یک امتیاز دوم شد. لوئیس همیلتون یکی از پردرآمدترین رانندگان در این مسابقات است. او بخاطر حضور در تبلیغات ریبوک و پوما نیز معروف است و در حال حاضر برای تیم مرسدس AMG رانندگی می کند.

1. فرناندو آلونسو – 30 میلیون دلار

آلونسو دو بار برنده مسابقات قهرمانی دنیای فرمولا وان شده است. به همین دلیل است که دستمزدهای میلیونی می گیرد و بالاترین دستمزد را در میان رانندگان فرمولا وان در سال 2013 داشته است. او اسپانیایی است و با فراری قرارداد دارد.

 

 

جمعه 25 بهمن 1392  12:01 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
milad85
milad85
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 641

پاسخ به:پر در آمدترين رانندگان جهان

بعضی حرفه ها اصلا توی چشم نیستن از نظر کسب درامد

مثل همین رانندگی 

من که فکر نمیکردم اینقدر درامد بالایی داشته باشند

یا علی

جمعه 25 بهمن 1392  12:24 AM
تشکرات از این پست
raminsaborfani
raminsaborfani
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 14
محل سکونت : تهران

پاسخ به:پر در آمدترين رانندگان جهان

بله كاملا درسته دوست عزيز انشاالله در مطالب بعدي به در آمد باقي ورزشسها هم مطالبي خواهم گذاشت

 

رامین 63 صبور

جمعه 25 بهمن 1392  1:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها