0

فیلم های مورد علاقه رهبران جهان

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

فیلم های مورد علاقه رهبران جهان

رهبرانی که کشورهای جهان را اداره کرده یا می کنند و در تاریخ تاثیر گذار بوده اند، سلیقه سینمایی شان چگونه بوده و به چه فیلم هایی علاقه بیشتری داشته اند؟

 
 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یوکی موویز فیچرز، رهبران کشورهای جهان (چه خوب ، چه بد)، آیا می توان با دانستن سلیقه شان در تماشای فیلم های سینمایی شخصیتشان را تحلیل و بررسی کرد؟ در این گزارش از سلیقه 11 رهبر فعلی و گذشته جهان و فیلم های مورد علاقه شان مطلع می شویم. شاید در مورد سلیقه برخی از آنها حیرت کنیم.فیلم های مورد علاقه رهبران جهان.

باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در گفت و گویی با شبکه ABC تصریح کرد که به فیلم هایی با سوژه قدرت و تاثیر خطرناک قدرت علاقه دارد. او از سه گانه «پدرخوانده» ، «لورنس عربستان» و کازابلانکا به عنوان فیلم های مورد علاقه اش یاد کرد.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در گفت و گویی با روزنامه دیلی میل به ترتیب  پنج فیلم مورد علاقه اش را نام برد: «لورنس عربستان» ، «حمله عقاب ها» ، « خوب، بد ، زشت »، «کازابلانکا» و «فهرست شیندلر». در عین حال، کامرون تماشای 10 دقیقه آخر فیلم «شرک 2 » را بسیار دوست دارد.

آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان نازی بنا به روایات به دو فیلم علاقه ویژه ای داشته است: «سفید برفی و هفت کوتوله » و « کینگ کونگ». درک سلیقه هیتلر تا اندازه ای دشوار است.

کیم جونگ -ایل رهبر سابق کره شمالی که در مورد او دستیابی به اطلاعات ولو بی اهمیت دشوار بوده است، بنا به گفته ها، دارای کلکسیونی شامل 20 هزار فیلم ویدئویی یا دی وی دی بوده است. در عین حال، براساس شایعات دیکتاتور سابق پیونگ یانگ یکی از طرفداران پر و پا قرص فیلم های « رمبو» و نیز سریال « جمعه سیزدهم» بوده است.

نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه به فیلم « نجات سرجوخه رایان» علاقه داشته است.

جوزف استالین دیکتاتور شوروی سابق ، رهبری بود که به سینما علاقه زیادی داشت. حتی گاهی خود را یک کارگردان بزرگ می دانست. یکی از فیلم های مورد علاقه استالین فیلم کمدی موزیکال « ولگا ولگا » که خود نیز در کارگردانی اش دست داشته است.

 


    
ریچارد نیکسون رئیس جمهور اسبق آمریکا به فیلم های جنگی و اکشن علاقه زیادی داشت. به گفته باب وودوارد و کارل برنشتاین افشا گران ماجرای واتر گیت نیکسون عاشق فیلم « ژنرال پاتون» با بازیگری جرج سی اسکات بود و بارها در زمانی که در کاخ سفید اقامت داشت این فیلم جنگی را تماشا کرده بود.


    
جرج دبلیو بوش پسر رئیس جمهورسابق آمریکا که یک آماتور ورزش بیسبال است بدون کمترین تردیدی از فیلم « سرزمین رویاها » به عنوان فیلم مورد علاقه اش نام می برد.


    
صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق فیلم هایی را دوست داشت که آمیزه ای از قتل، آنتریگ و توطئه بودند. او گفته بود که به فیلم « روز شغال» علاقه زیادی داشته است. سه گانه « پدرخوانده» هم از فیلم های مورد علاقه صدام بود.

تونی بلر نخست وزیر اسبق بریتانیا به فیلم های کمدی و اکشن علاقه دارد. شری بلر همسرش گفته است که تونی یکی از طرفداران پر و پا قرص چند گانه « ساعت شلوغی » به بازیگری جکی چان است.

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

سه شنبه 8 بهمن 1392  7:56 AM
تشکرات از این پست
loga13th
loga13th
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 526
محل سکونت : یزد

پاسخ به:فیلم های مورد علاقه رهبران جهان

امام خمینی (ره)هم فیلم گاو مهرجویی رو دوس داشتن

من ار درمان نمی گیرم ز طب جان جدا باشد

چه زیبا باشد آن دردی که درمانش خدا باشد

سه شنبه 8 بهمن 1392  5:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها