0

7 واقعيت براي کاهش وزن

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

7 واقعيت براي کاهش وزن

راز کاهش وزن در مصرف درست چربي است. بدون شک، مصرف چربي اشباع شده موجود در گوشت هاي فرآوري شده مضر است

بسياري از شرکت ها، از طريق فروش جديدترين دستگاه هاي کاهش وزن و تناسب اندام و توصيه هاي رژيمي، پول زيادي به جيب مي زنند. شکي نيست که اين مقوله جنبه تجارتي پيدا کرده است اما نکته اي که بايد به آن توجه کنيم اين است که بدون صرف هزينه هنگفت هم مي توان وزن خود را کاهش داد. سازندگان و فروشندگان تجهيزات و محصولات کاهش وزن يک سري واقعيت ها را مي دانند که علاقه اي به گفتن آن ندارند. ما در اين مطلب به نقل از سايت «نيوزويک» به اين واقعيت ها اشاره مي کنيم؛ورزش به تنهايي در کاهش وزن کم اثر است .اگر مربي ورزش ادعا مي کند صرفاً با استفاده از وسايل و برنامه ورزشي مي توانيد وزن کم کنيد مطمئن باشيد که اين ادعا بي اساس است. براي کم کردن و حفظ وزن متعادل بايد ورزش همراه با رژيم غذايي مناسب باشد. در واقع ورزش به تنهايي باعث کاهش کمتر از ۳ درصد وزن کل بدن مي شود. از طرفي در برخي افراد ورزش باعث گرسنگي مي شود و اين امر مي تواند باعث بازگشت وزن قبلي شود.

مصرف چربي براي کاهش وزن ضروري است

راز کاهش وزن در مصرف درست چربي است. بدون شک، مصرف چربي اشباع شده موجود در گوشت هاي فرآوري شده مضر است. اما چربي هاي خوب مانند اسيدچرب غيرقابل اشباع مي تواند به کاهش وزن کمک کند. بنابراين مواد غذايي مانند روغن زيتون، مغز ميوه، آواکادو و ماهي چرب از جمله سالمون را به برنامه غذايي خود بيفزاييد. اين چربي ها، در سوخت کالري موثر است و احساس سيري طولاني تري ايجاد مي کند.

مصرف لبنيات در کاهش وزن موثر است

مدت هاست که برخي ادعا مي کنند ، مصرف لبنيات باعث افزايش وزن مي شود. اما واقعيت اين است که کمبود کلسيم به افزايش وزن و عدم کنترل اشتها منجر مي شود. برخي منابع کلسيم مانند ماست و پنير کم چرب نسبت به منابع ديگر کلسيم در سرعت بخشيدن به روند کاهش وزن موثرتر است.

براي اين که روند کاهش وزن سرعت يابد، کافي است روزانه لبنيات کم چرب مصرف کنيد.

شکلات کاکائو مفيد است

شکلات با درصد بالاي کاکائو (کم شيرين) سرشار از آنتي اکسيدان است و در صورت مصرف به ميزان مناسب به کاهش وزن منجر مي شود. آنتي اکسيدان هاي موجود در شکلات با بهبود بخشيدن به سلامت رگ ها، از تراکم چربي پيشگيري مي کند.

موفقيت اوليه در کاهش وزن، اعتماد به نفس را افزايش مي دهد.

يکي از موضوعاتي که کارشناسان ورزشي بر آن تاکيد مي کنند کاهش وزن طولاني و آرام است در حالي که نتايج بررسي ها نشان مي دهد کاهش قابل ملاحظه وزن در ابتداي شروع به ورزش علاوه بر تاثير مثبت روي روحيه فرد، مانع بازگشت وزن مي شود.

حرکت هاي کالري سوز

حرکت هاي کوچک مانند تکان دادن پا و ضربه زدن با کف پا به زمين مي تواند در سوزاندن کالري موثر باشد. نتايج تحقيقات نشان مي دهد همين حرکت هاي به ظاهر کوچک و کم اهميت در طول روز مي تواند ۶۵۰ کالري يا بيشتر بسوزاند.

تنفس در هواي سالم، در کاهش وزن موثر است

محققان دريافتند، سموم و ماده شيميايي موجود در مواد غذايي و هوا در بروز چاقي مفرط نقش دارد. به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض آلودگي هوا با مقاوم شدن بدن نسبت به انسولين، تحمل گلوکز و افزايش التهاب ارتباط دارد. در واقع محققان معتقدند که قرار گرفتن طولاني مدت در معرض آلودگي هوا، خطر بيماري ديابت را افزايش مي دهد.

کم کردن دماي محيط، ارزان ترين راه کاهش وزن

محققان مي گويند کم کردن دماي منزل نه تنها باعث صرفه جويي در هزينه  هاي خانواده مي شود بلکه به کاهش وزن نيز کمک مي کند.به نقل از سايت «MSN» ادله زيادي وجود دارد که نشان مي دهد سرما در کاهش وزن نقش موثري دارد. در حالي که منزل و محل کار گرم و نرم باعث افزايش وزن مي شود. نتايج بررسي ۱۰ ساله محققان هلندي درباره تاثير سرما بر روند سوخت و ساز بدن نشان مي دهد توليد حرارت در واکنش به احساس سرما تا حدي که باعث لرز فرد نشود مي تواند تا ۳۰ درصد سوخت و ساز را افزايش دهد و اين يعني که دماي پايين تر به طور چشمگيري مي تواند ميزان کالري سوزانده شده را افزايش دهد.

 

سه شنبه 8 بهمن 1392  7:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها