0

مساجد را به روي بي خانمان ها باز بگذاريد

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

مساجد را به روي بي خانمان ها باز بگذاريد

هر شب هزاران انسان بي خانمان در کشورهاي مختلف اسلامي در گوشه و کنار خيابان ها، پارک ها، زير پل ها و اماکن عمومي مي خوابند تا شب را صبح کنند.

اين گونه افراد به دليل فقر زياد و نداشتن سرپناهي، به اماکن عمومي پناه مي آورند و جايي را براي خوابيدن پيدا مي کنند.

گاهي ديده مي شود چند نفر از آنان با يکديگر دوست شده و گوشه اي را براي خود انتخاب مي کنند تا در کنار يکديگر بخوابند.

شايد صبح کردن شب براي اين گونه افراد در ماه تابستان خيلي سخت نباشد زيرا خوابيدن فضايي باز و هواي آزاد خنک و دلچسب است اما بدون شک خوابيدن در اماکن عمومي در شب هاي سرد و سوزناک زمستاني، بسيار سخت و دردناک است.

بدون شک هر يک از اين افراد که بيشترشان هم مسلمان هستند، مانند ديگر انسان ها صدها و يا هزاران آرزو دارند اما تفاوت آرزوي آنان با انسان هايي که زندگي طبيعي دارند اين است که آرزوهايشان به داشتن يک اتاق گرم و جاي نرم براي خوابيدن و يا خوردن يک وعده غذاي خوشمزه است.

بدون شک در زمان پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم و يا ائمه عليهم السلام نيز فقرايي وجود داشته اما آن بزرگواران تا جايي که مي توانستند براي رفع مشکلات آن فقرا گام بر مي داشتند.

در روايات آمده که در آن زمان ها به دستور پيامبر و ائمه، درب مساجد باز مي مانده تا افرادي که سرپناهي نداشته و جايي براي خوابيدن نداشتند، شب خود را در مسجد که خانه خداوند است،‌ صبح کنند.

چرا بايد در زمان ما مساجد درب هاي خود را به روي اين گونه افراد بي سرپناه ببيندد؟! بدون شک مسئولان براي توجيه اين امر، مدعي مي شوند که در مساجد وسائلي همچون فرش، بلندگو، ميکرفون و ديگر لوازمي با ارزش وجود دارد که ممکن است از سوي دزدان ربوده شود، اما همين مسئولان مي توانند با برنامه ريزي صحيح راهکاري براي جلوگيري از اين مسأله بيابند و همزمان نيز براي باز نگه داشتن درب مساجد براي خوابيدن افراد بي سرپناه، گام بردارند.

شايد گروهي ديگر از افراد مدعي شوند که افراد خياباني و بي سرپناه به دليل کثيفي، فضاي مساجد را نيز کثيف خواهند کرد اما براي اين مسأله نيز مي توان راه حلي يافت و يا حداقل در زير زمين يا برخي اتاق هاي مساجد که خالي مانده اند، اين گونه افراد را جا داد تا بتوانند شب ها را در مکاني گرم بخوابند.

به اميد روزي که حضرت وليعصر عجل الله تعالي فرجه الشريف که منجي عالم بشريت است ظهور کنند تا همه مشکلات عالم را حل کنند و ديگر هيچ انسان نيازمندي گرسنه و در مکاني سرد سر بر بالين نگذارد.

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

دوشنبه 7 بهمن 1392  12:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها