0

اجرای مراسم قسامه برای بی‌گناهی در قتل همسر و فرزند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

اجرای مراسم قسامه برای بی‌گناهی در قتل همسر و فرزند


مرد خیاط که متهم است 10 سال قبل همسر و پسر دو ساله خود را به قتل رسانده است برای اثبات بی گناهی خود مراسم قسامه را اجرا کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت ۲۲ و ۵۰ دقيقه شب جمعه ۸ اسفندماه سال ۸۲ مرد خياطي وقتي به خانه اش در منطقه فلاح برگشت، هر چه در زد كسي در را باز نكرد. اين اتفاق در حالي رخ مي داد كه او اطمينان داشت همسر ۲۳ ساله اش به نام «شهناز» و پسر ۲ ساله اش «عليرضا» در خانه هستند.

او با احتمال اينكه حادثه ناگواري رخ داده است، وارد خانه شد ولي هيچ اثري از زن و بچه اش نيافت. تلويزيون روشن بود، در حمام و آشپزخانه نيز خبري از آنها نبود. مرد خياط با احتمال اينكه اعضاي خانواده براي تماشاي دسته هاي عزاداري به خيابان رفته اند به آنجا رفت ولي باز هم نتوانست شهناز و عليرضا را پيدا كند. بنابراين با نگراني بار ديگر به خانه برگشت.

اين بار متوجه چراغ روشن اتاق خواب و قفل بودن در چوبي آن شد. او به پشت پنجره رفت و از آنجا به داخل اتاق نگريست كه با پيكرهاي بي جان همسر و پسر خردسالش در حالي روبرو شد كه با اصابت ضربات كارد به قتل رسيده بودند. با فريادهاي اين مرد، همسايه ها به حياط ريخته و شيشه يكي از پنجره ها را شكستند و با ورود به قتلگاه مادر و پسر و اطمينان از قتل آنها پليس را در جريان قرار دادند.

در حالي كه در جريان بازجويي هاي پليسي و قضايي پدر خانواده هر گونه اطلاعي از ماجراي قتل عام اعضاي خانواده اش را منكر مي شد، مأموران با طرح فرضيه هايي انگيزه انتقامجويانه را در اين پرونده قوي دانسته و تحقيقات خود را روي اين موضوع متمركز كردند.با گذشت مدت طولاني از آغاز تحقيقات پليسي، در حالي كه همه فرضيه هاي مطرح شده با بن بست روبرو شده بود، پدرشوهر سالخورده قرباني جنايت از سوي پليس بازداشت شد.

 

وي به راحتي ماجراي قتل عروس و نوه اش را به گردن گرفته و انگيزه خود را حسادت نسبت به آنها و بي توجهي سايرين نسبت به خودش اعلام كرد.

در حالي كه تصور مي شد با اعترافات اين متهم تحقيقات پليسي پايان يافته است، مرد سالخورده پس از بازسازي صحنه جنايت در زندان فوت كرد.با مرگ اين مرد كه «اروجعلي» نام داشت بازپرس جنايي تهران قرار موقوفي تعقيب قضايي درباره اين پرونده صادر و آن را مختومه اعلام كرد. پرونده اين جنایت با صدور قرار قانوني براي اظهارنظر به دادياري اظهارنظر دادسراي جنايي تهران ارسال شد.داديار بررسي كننده اين پرونده با مطالعه دقيق پرونده و كاووش در محتويات گزارش هاي تهيه شده درباره اين جنايت در گزارشی نسبت به تحقيقات انجام گرفته در نتيجه اعلام شده ايراد گرفته و خواستار بررسي دوباره آن شد.

با بررسی دوباره پرونده و اظهارات اولیای دم، پدر خانواده به عنوان متهم به قتل معرفی شد اما علی همچنان در بازجویی ها و جلسات دادگاه منکر قتل شد.

قضات شعبه 71 دادگاه کیفری پس از رسیدگی به این پرونده آن را از موارد لوث تشخیص داده و خواستار اجرای مراسم قسامه از سوی متهم به قتل شدند.

صبح امروز جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 71 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی اسلامی برگزار شد. در این جلسه که اولیای دم حضور نداشتند، مرد خیاط برای بی گناهی خود 50 بار قسم خورد .

پس از اجرای مراسم قسامه قضات دادگاه برای صدو حکم وارد شور شدند.
اخبار حوادث - باشگاه خبرنگاران

 

 

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

دوشنبه 7 بهمن 1392  8:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها