0

فرزندان راچگونه تربیت کنیم

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19319
محل سکونت : اصفهان

فرزندان راچگونه تربیت کنیم

چگونه فرزندانمان را تربیت کنیم؟

تجربه، چراغ زندگی است. اگر تجربه های زندگی را در اختیار فرزندانتان قرار دهید اگر به این نوآمدگان، راه درست زندگی کردن بیاموزید و در کنار توجه به خوراک، پوشاک و وسایل مدرسه شان، به تغذیه روحی و فکری آنان نیز توجه داشته باشید، بی شک، از پشیمانی و حسرت، در امان خواهید بود. پس چه بهتر که بذر خوبی در دل فرزندانمان بکاریم و مرداب بدی ها را در وجودشان بخشکانیم تا محیطی سالم برای رشد انسانی و ایمانی آنان فراهم آوریم. افزون بر آن، درباره دوستان و هم نشینانشان نیز باید حساسیت داشته باشیم و بر دوستی آنان نظارت کنیم.

 

برای بیماری های اخلاقی هم نگران باشیم و از جرقه های کوچکی که ممکن است به آتش سوزی بزرگی تبدیل شود و خرمن هستی شان را بسوزاند، بیمناک شویم. به اندازه کافی به آنان محبت کنیم تا فریب محبت های دروغین و دام های عشق را نخورند. بدانیم که گفتار و رفتار ما سرمشق آنهاست و چه بخواهیم و چه نخواهیم، از ما الگوبرداری می کنند و خوبی ها و بدی ها را از ما می آموزند.

فرزندان خود را به گونه ای بار آوریم که دین و اخلاق و فرهنگ خود را ارزشمند بدانند و به راحتی آن را عوض نکنند و بدانند که چنین نیست که هر «نویی» خوب باشد و هر «کهن» و قدیمی، از ارزش افتاده باشد.

اگر به حیثیت و آبروی خود علاقه مندیم، تربیت شایسته فرزند را دست کم نگیریم؛ چون خوبی و بدی های آنان را به پای ما می نویسند. آنان پاره ای از وجود مایند. اگر وصله ناجوری باشند، مایه سرافکندگی ماست. فرزند خوب، بهترین و قیمتی ترین یادگار و میراثی است که از خود به جای می گذاریم

 

 

یک شنبه 6 بهمن 1392  5:09 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها