0

میهمان زیبا و تازه وارد بازار خودرو +عکس

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

میهمان زیبا و تازه وارد بازار خودرو +عکس

 

 

subaro-2

تقریبا ۳۰ سال از زمان حضور او در بازار کشورمان می گذرد. این میهمان زیبا و تازه وارد بازار خودرو سوبارو نام دارد. نمیدانم چون در نامش سوبا دارد کاملا حس ژاپنی بودن به من دست می دهد یا همه نام های ژاپنی یک سوبا رو با خود یدک می کشند. گذشته از شوخی سوبارو خودروسازی قدرتمند و ژاپنی است که به ساخت خودروهای سدان هم بسیار معروف است.

 subaro-1

اما اولین مدلی که سوبارو قصد ورودش به کشورمان را دارد، مدل معروف و زیبای لگاسی است. این خودرو با پیشرانه‌های ۲ و ۲٫۵ لیتری تولید شده است . در مدل ۲ لیتری ، لگاسی مجهز به یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی است که دقیقا ۱۹۹۴ سی‌سی حجم دارد و با ۱۵۰ اسب‌بخار تولیدی می‌تواند در ۱۱٫۱ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. در این مدل نیز مصرف سوخت در شهر ۱۲ لیتر ، در خارج از شهر ۷٫۴ لیتر و به صورت ترکیبی ۹٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر می‌باشد. اما مدل ۲٫۵ لیتری با یک پیشرانه ۴ سیلندر به حجم ۲۴۵۷ سی‌سی که می‌تواند ۱۶۷ اسب‌بخار را تولید و در ۱۰٫۱ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. در این مدل نیز مصرف سوخت بر طبق سایت رسمی سوبارو همانند مدل ۲ لیتری می‌باشد که باعث تعجب است!

subaro-3

لگاسی به حق ظاهر و امکانات فوق العاده ای دارد و دل خیلی ها را با خود خواهد برد. اما نکته قابل توجهی که در مورد سوبارو لگاسی باید دانست این است که نیروی محرک تولید شده توسط پیشرانه این ژاپنی به هر چهارچرخ (AWD) منتقل می‌شود و از این جهت می‌تواند به خوبی در مقابل رقیبان سرسختی مانند تویوتا کمری و یا هوندا آکورد خودنمایی کند. به نظر می رسد حالا که تویوتا قصد کرده تا مدل کمری خود را با بدترین ظاهر ممکن تولید کند، لگاسی گوی سبقت را از او خواهد ربود. احتمالا مدل ۲٫۵ لیتری آن از نظر قیمتی در محدوده ۱۳۵ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود که در این صورت رقابت داغ بین کمری و آکورد، با ورود یک ژاپنی نام‌ آشنای دیگر داغ‌ تر از گذشته خواهد شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 6 بهمن 1392  2:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها