0

چرا باید تکفیری‌ها ظهور کنند؟

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

چرا باید تکفیری‌ها ظهور کنند؟

امروز با پدیده‌ای به‌نام جریان تکفیری مواجه‌ایم که در عراق و سوریه و مناطق دیگر به وضوح قابل مشاهده است که به نظر من صهیونیست‌ها و امپریالیسم جهانی پشت آن قرار دارند. دلایلی برای ظهور تکفیری‌ها وجود دارد ازجمله:

1. علت ظهور تکفیری‌ها در سه سال اخیر شکست سنگین سیاست‌های آمریکایی و صهیونیستی در منطقه است؛ به‌ویژه شکست آن‌ها در تلاش برای از بین بردن حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامی فلسطین. در نتیجه، آن‌ها پس از این شکست‌ها به این نتیجه رسیدند که از مزدوران و ابزارهای خود در منطقه به‌ویژه از برخی دولت‌های عربی برای تحریک مسلمانان مبتنی بر یک‌سری عوامل تاریخی استفاده کنند.

آن‌ها ابتدا در عراق به تکفیر مسلمانان توسط همدیگر روی آوردند وتلاش کردند مردم عراق را علیه همدیگر تحریک کنند. چه بسیار خون‌هایی که دراین سال‌ها به ناحق بر زمین ریخته شد و چه بسیار مسلمانانی که به شهادت رسیدند؛ اما موفق نشدند در عراق یک جنگ داخلی ایجاد کنند.

پس از آن متوجه سوریه شدند و افکار عمومی مردم سوریه را با سوءاستفاده از عوامل و انگیزه‌های طایفی تحریک کردند و تلاش کردند مسلمانان را از تمام نقاط جهان به این موج طایفی ملحق کنند و اکنون مسلمانان از بیش از 80 کشور دنیا برای جنگ با مسلمانان در سوریه خارج شده‌اند.

رهبر انقلاب: وجود این جریانهاى تکفیرى که در دنیاى اسلام بهوجود آمدند، براى استکبار، براى دشمنان جهان اسلام یک مژده است. اینها هستند که بهجاى توجّه به واقعیّت خبیث رژیم صهیونیستى، توجّهها را بهجاى دیگرى معطوف میکنند. (92/10/29)

2. اگر بخواهیم در این زمینه صریح باشیم باید بگوییم که عربستان از آن جهت که در بیست یا سی سال اخیر نفوذ خود را در عراق و سوریه و لبنان از دست داده است، احساس میکند که جمهوری اسلامی ایران به قدرتی قابل توجه در سطح جهانی دست یافته و به همین خاطر تلاش می‌کند که زیان خود در سال‌های گذشته را جبران کند و اکنون مشغول آخرین تلاش‌های خود در سوریه است. بایدگفت که گزینه‌ی طایفی‌گری آخرین برگ صهیونیست‌ها و امپریالیسم است که از طریق مزدوران منطقه‌ای برای شکست گسترش اسلامی که از جمهوری اسلامی با هدف آزادی فلسطین آغاز شده استفاده می‌کنند.

3. الان دولت‌های عربی در جزیره‌ی عربی بر سوریه متمرکز شده‌اند؛ چون مسأله‌ی سوریه برای آن‌ها یک مسأله‌ی حیاتی و مسأله‌ی مرگ و زندگی است. آن‌ها بر این باورند که اگر بتوانند در سوریه موفق شوند، در سال‌های آینده نیز برنده خواهند بود و اگر در معرکه‌ی سوریه بازنده باشند، به‌معنای سرنگونی خود آن‌ها می‌باشد. لذا مسأله‌ی سوریه برای آن‌ها سرنوشت‌ساز است.

اگر در این جنگ پیروز شوند پس از آن به سراغ عراق خواهند آمد و از عراق هم با کمک صهیونیسم و امپریالیسم به سراغ ایران خواهند آمد و حصار نظامیِ خود دور ایران را تکمیل خواهند کرد. آن‌ها از هر راهی برای تقویت این کمربند نظامی حول جمهوری اسلامی ایران استفاده خواهند کرد و از صرف اموال و تحریک جریان‌های تکفیری در این راه اِبایی ندارند.

هم‌اکنون نیز بسیاری از مسلمانان را با تفکر طایفی فریفته‌اند؛ مثلاً می‌بینیم آن‌ها به سراغ برخی کشورهای اسلامی آسیایی رفته و آن‌ها را با اسم حنبلیه و ابن‌تیمیه و وهابیت جذب کرده و وارد جریان تکفیری کرده‌اند. همچنین مسلمانان دیگری از کشورهای دیگر را تحت‌تأثیر این جریان قرار داده و وارد جنگ سوریه کرده‌اند. پشت پرده‌ی این لشکرکشی‌ها آمریکا و مزدوران منطقه‌ای او قرار دارند.

4. بعد از بیداری اسلامی، منافع آمریکا در منطقه بسیار متأثر شده و این کشور مقدار زیادی از جایگاه پیشین خود را از دست داده است. آمریکا با وجود این‌که در آغاز انحطاط خود قرار گرفته، باز هم از دستگاه اطلاعاتی خود در منطقه استفاده می‌کند و به خوبی می‌داند که 10 سال آینده سال‌هایی تعیین‌کننده است؛ به این معنا که ملت‌های اسلامی در این سال‌ها به موضع معینی خواهند رسید و سیاست‌های آمریکا و اشغالگری اسراییل نیز مشمول این موضع‌گیری اسلامی خواهد بود.

مسلمانان، اشغال عراق و افغانستان توسط آمریکا و حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به مردم پاکستان و یمن و سومالی را فراموش نمی‌کنند و متوجه برپایی پادگان‌های نظامی آمریکا در آفریقا هستند و تمام این اقدامات را سیاست‌های دشمنانه می‌دانند.

پس هنگامی که اراده‌ی مسلمانان بر سرنوشت آن‌ها حاکم شود و حکومت‌های مردمی تشکیل دهند، این خطری بزرگ برای امپریالیسم آمریکا خواهد بود و دشمن صهیونیستی نیز بزرگ‌ترین بازنده‌ی این میدان خواهد بود و پس از آن آمریکا مجبور به عقب‌نشینی خواهد شد. از همین رو تمام تلاش خود را به کار بسته تا در این تحولات، انحراف ایجاد کند و با به میان انداختن تکفیری‌ها، جلوی سقوط خود را بگیرد.

آمریکا به دنبال فرسایش منطقه

همگان به یاد داریم که امام خامنه‌ای در اوایل این تحولات، در سخنان خود در مورد توطئه‌ی آمریکا برای منحرف‌ساختن بیداری اسلامی هشدار دادند. امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم در حال فرسایش منطقه هستند و موضع آمریکا نیز موضعی مبتنی بر عقب‌نشینی کامل از منطقه نیست؛ به این معنا که آن‌ها روی ثروت‌های منطقه حساب کرده‌اند و حاضر نیستند از آن چشم بردارند و به همین خاطر تلاش خواهند کرد نهضت ملت‌ها را از مسیر اصلی خود منحرف کنند و این کار را از طریق تکفیری‌ها انجام می‌دهند.

بنابراین تکفیری‌ها به معنای دیگر به دنبال دزدیدن جنبش اسلامی منطقه و دزدیدن بیداری اسلامی منطقه هستند. آن‌ها می‌خواهند بیداری اسلامی منطقه را به سوی پرتگاه سقوط بکشانند و آمریکا نیز آن‌ها را راهنمایی و کمک می‌کند. آمریکا دائماً از سیاست چماق و هویج استفاده می‌کند؛ برای مطیع‌ساختن برخی رهبران اسلامی از هویج و برای برخی دیگر از چماق استفاده می‌کند. الان نمی‌توانم جزئیات مسائل مصر و تونس را بازگو کنم اما آن‌ها متأسفانه فریب هویجِ آمریکا را خورده و در دام آن گرفتار شدند و الان نیز از کردار خود پشیمان هستند.

دکتر محمد العاصی

امام منتخب مرکز اسلامی واشنگتن و عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی )

شنبه 5 بهمن 1392  8:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها