0

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

بدون شک فضای کاری ویندوز برای بسیاری از کاربران خوشایند و دوست داشتنی است و اینکه این فضای کاری از مدتها پیش بدون تغییرات زیادی همراه کاربران ویندوز بوده است یک عادت دیداری و کاری برای کاربر ایجاد میکند. اما نظر شما درباره یک تغییر کوچک در دسکتاپ ویندوز و تبدیل آن به یک فضای سه بعدی چیست؟

به گزارش «تابناک» برخی از کاربرانی که فضاهای کاری متفاوت را در سیستم عاملهای دیگر تجربه کرده اند گاهی به این فکر میرسند که Shell ویندوز را تغییر داده و با استفاده از نرم افزارهایی که برای این امر وجود دارد تغییراتی در تم همیشگی ویندوز ایجاد کنند.

چند نمونه Shell برای تغییر سیستم کلی ویندوز وجود دارد که البته منجر به آن میشود که بسیاری از وجوه ویندوز تغییر کند که این امر برای کاربران عادی میتواند کمی پیچیده و گیج کننده باشد. در نتیجه ایجاد یک فضای متفاوت میتواند به شکل جزئی و در برخی از آیتم های ویندوز صورت بگیرد، همچون دسکتاپ ویندوز.

یکی از نرم افزارهای فوق العاده ای که به وسیله آن میتوانید تغییری در فضای دسکتاپ خود ایجاد کنید نرم افزار BumpTop است که فضای دسکتاپ شما را به یک اتاق سه بعدی تبدیل میکند. البته این نرم افزار از سال 2010 ادامه نیافته است زیرا طراحان آن از سوی گوگل به خدمت گرفته شده اند، اما هنوز کار با این نرم افزار بسیار جالب توجه و هیجان انگیز است:

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

هدف اصلی طراحان از ایجاد این نرم افزار تغییر در نحوه تعامل با ویندوز است. تعاملی که امروزه به ویژه با لمسی شدن بسیاری از سیستم های رایانه ای و نمایشگرها، میتواند یک تغییر جدی و جالب باشد.

بعد از دانلود نرم افزار و نصب و اجرای آن (لینک دانلود در انتهای مطلب) برنامه شما را با یک آموزش کلی در خصوص نحوه و چگونگی کار با نرم افزار هدایت میکند که پیشنهاد میکنیم این آموزش را تا آخر دنبال کنید:

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

از نکات مهم این آموزش کوتاه، تغییر در منوی کلیک راست است که به وسیله آن میتوانید بسیاری از ابزارها و امکانات ویژه در BumpTop را استفاده کنید. این منو شامل چهار گزینه است: More که شما را به منوی معمول ویندوز هدایت میکند، Widgets که شامل آیکونهای سه بعدی از ابزارهایی است که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و بر روی دیوارهای اتاق سه بعدی قرار میگیرند، Pile By که روش جدیدی برای سازماندهی به آیکونها و فایلها است و همچنین Sticky note که یادداشتهای شما است و میتواند در هر نقطه ای قرار بگیرد:

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

یکی از ویژگیهای خوب این نرم افزار این است که به شما اجازه میدهد که با انتخاب گزینه Pile by تمامی آیکونها و فایلهای یک شکل را دسته بندی کنید. این امر به خوبی در تمیز ماندن دسکتاپ شما و سازماندهی کردن آیتم های موجود روی آن کمک میکند. تصویر زیر نمونه ای از Pile کردن آیتم ها بر اساس نوع آنها است. برای دیدن آیتمهای داخل هر Pile کافی است بر روی آن دوبار کلیک کنید:

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

از سوی دیگر این نرم افزار از تنظیماتی گسترده پشتیبانی میکند که به وسیله آن میتوانید تا حد زیادی فضای نرم افزار را شخصی سازی کنید. برای رسیدن به تنظیمات نرم افزار بر روی یک فضای خالی در اتاق کلیک کنید و سپس با انتخاب گزینه More از منوی بعدی گزینه BumpTop Settings را انتخاب کنید:

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

در اینجا شما میتوانید تنظیمات کلی شامل: اجرای نرم افزار با اجرای ویندوز، تنظیمات مربوط به آیکونها و فایلها و طریقه نمایش آنها، نمایش ویجت های پیش فرض و همچنین تغییر تم کلی نرم افزار را تعیین کنید.

برای مثال برای تغییر تم میتوانید به تب Themes بروید. در این تب شما میتوانید از میان تم های موجود یکی را انتخاب کرده یا با استفاده از تصاویر خود فضا را نقاشی کنید یا آنکه با کلیک بر روی دکمه Get More Themes اقدام به دانلود تم های مختلف وب سایت برنامه کنید که همه آنها رایگان هستند:

کمی تفریح با ایجاد یک دسکتاپ سه بعدی در ویندوز!

در نهایت اینکه این نرم افزار شاید برای بسیاری از کاربران شبیه به یک بازیچه باشد، اما امکانات آن از قبیل Pile کردن آیتم ها برای بسیاری به ویژه کسانی که به تفاوت در سیستم خود اهمیت میدهند، میتواند یک مونه کاربردی و جالب توجه باشد. همچنین دانلود برخی تم های نرم افزار که جلوه های سه بعدی را پر رنگ تر میکنند، میتواند یک فضای بسیار هیجان انگیز را برای کاربران فراه مکند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

پنج شنبه 3 بهمن 1392  8:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها