0

6میلیون نفر بیشتر از جمعیت کشور یارانه دریافت کردند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

6میلیون نفر بیشتر از جمعیت کشور یارانه دریافت کردند

 

 

 

 

 

اخبار,اخبار اقتصادی,هدفمندی یارانه ها

 
اخبار اقتصادی -  6میلیون نفر بیشتر از جمعیت کشور یارانه دریافت کردند

 در حالی که جمعیت کشور بیشتر از 76 میلیون نفر نیست اما حدود 82 میلیون نفر یارانه نقدی دریافت کرده اند.

به گزارش کیهان ، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جمع فعالان صنعت و معدن تبریز گفت: 82 میلیون نفر یارانه نقدی 45 هزار تومانی دریافت کردند در حالی که دولت نه سهم 30 درصدی تولید را پرداخت کرده و نه سهم درمان را، و پرداختی مزبور تنها به توزیع فقر کمک کرده و حتی قادر به تامین هزینه های گاز و برق مردم هم نیست.

رضا رحمانی تصریح کرد: مردم اقلام مصرفی و مورد نیاز خود را در این شرایط، با هزینه های بالا تامین کرده اند.

وی در نشست فعالان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اظهار داشت: من در جلسه نمایندگان مجلس و رئیس جمهور، به صراحت به روحانی اعلام خطر کردم؛ برخلاف نظر دولت قبلی که مدعی بود از محل هدفمندی یارانه ها، به تولید کمک کرده است، گزارش کتبی مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد که این سهم به درستی پرداخت نشده و در حد صفر می باشد.

رحمانی افزود: گروهی، مامور رسیدگی به این مسئله شده است. وی گفت: با این اوضاع، آیا اجرای مرحله دوم با شیب تند، به صلاح مردم است؟ قرار بود دولت جدید بی قانونی نکند. دولت اراده ای به اجرای سهم 10 درصدی تولید از صندوق توسعه ملی ندارد. دولت هنوز به سؤال مجلس در مورد چگونگی تامین نقدینگی واحدهای تولیدی، جواب نداده و البته بودجه سال آینده نیز به طور کامل انقباضی است و به همین دلیل، تامین نقدینگی تولید، نگران کننده به نظر می رسد.

نماینده تبریز در مجلس تصریح کرد: دولت باید از صندوق توسعه ملی 50 میلیارد دلار به تولید بدهد در صورتی که ادعای دولت قبلی، 30 میلیارد دلار بود و دولتمردان در حمایت از تولید حتی در شرایط عادی هنوز در تئوری با یکدیگر مشکل دارند.

مجلس نیز در عملکرد حمایت از «سال حمایت از تولید ملی» روسیاه است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خواستار آغاز فعالیت شورای گفت وگوی استان ها مانند شورای گفت وگوی «دولت، مجلس و بخش خصوصی تهران» شد.

در این نشست مسئولان تشکل های صنعتی و معدنی آذربایجان شرقی به انتقاد از عملکرد هدفمندی یارانه ها پرداختند و بر لزوم عدم اجرای آن و نیز تجدید نظر در برخی جوانب این قانون، تاکید کردند و «رضا- حسینی»، دبیر اجرای هدفمندی یارانه ها در استان، گفت: بعد از اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه ها، کارگر برای کارهای سخت، پیدا نمی شود.
اخبار اقتصادی - ایرنا 
 

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

چهارشنبه 2 بهمن 1392  2:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها