0

پشتیبانی امنیتی از ویندوز XP یک سال تمدید شد

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

پشتیبانی امنیتی از ویندوز XP یک سال تمدید شد

ویندوز XP هنوز هم سیستم عامل محبوبی میان کاربران است.

 
پشتیبانی امنیتی از ویندوز XP یک سال تمدید شد


شرکت مایکروسافت تایید کرد طرح جامع جلوگیری از انتشار بدافزار‌ها روی ویندوز XP را تا بیش از یک سال پس از اتمام تاریخ پشتیبانی از این سیستم‌عامل رایانه‌ای ادامه می‌دهد.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‌سایت computerworld، سخنگوی این شرکت بزرگ نرم‌افزاری با ارسال یک پست الکترونیکی توضیح داد: «ابزار امنیتی مقابله با بدافزارهای مایکروسافت موسوم به Malicious Software Removal Tool هم‌سو با موتورهای ضدبدافزاری و سیستم امضای دیجیتالی این شرکت عمل می‌کند و قرار است که این ابزار امنیتی ضدویروسی تا تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ برای سیستم‌عامل ویندوز XP عرضه شود».

این ابزار امنیتی که با نام MSRT شناخته می‌شود، به صورت ماهانه به‌روز می‌شود و طی آن مایکروسافت خانواده‌های اصلی بدافزار‌ها را شناسایی می‌کند و در هر ماه بزرگ‌ترین تهدیدهای امنیتی را برای کاربران خود از بین می‌برد.

این ابزار از طریق سرویس Windows Update در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و همچنین سرویس به‌روزرسانی سرور ویندوز (WSUS) نیز در بخش Patch Tuesday خود آن را به دست کاربران می‌رساند.

لازم به ذکر است که ابزار امنیتی MSRT به صورت خودکار روی رایانه شخصی کاربران نصب می‌شود و سپس بدافزارهای موجود در رایانه را جست‌وجو می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد.

کاربران همچنین می‌توانند ابزار امنیتی MSRT را به صورت دستی از سایت اینترنتی شرکت مایکروسافت بارگذاری کنند.

طرح جدید مایکروسافت مبنی بر ادامه پشتیبانی از ابزار امنیتی MSRT در سیستم‌عامل ویندوز XP بخشی از تصمیمات اخیر این شرکت محسوب می‌شود که چهارشنبه هفته گذشته اتخاذ شد.

بر اساس این تصمیمات قرار شد صاحبان سیستم‌عامل ویندوز XP که از نرم‌افزار ضدویروس رایگان Security Essentials مایکروسافت استفاده می‌کنند، برای دوره زمانی بیشتری تحت حمایت این شرکت قرار گیرند.
 

 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

چهارشنبه 2 بهمن 1392  9:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها