0

18نسخه عسلي

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

18نسخه عسلي

عسل خواص متعددي دارد. آيا مي دانستيد که مخلوطي از عسل و دارچين مي تواند بسياري از بيماري ها را در بزرگسالان درمان کند

عسل که زنبورها با جمع آوري شهد گل ها، آن را توليد مي کنند، شيرين ترين ماده اي است که طعم هاي متفاوتي دارد. دانشمندان خاصيت دارويي آن را قبول دارند و بعضي از آنان معتقدند در صورت مصرف درست، مقدار قند آن تاثير سويي بر بيماران مبتلا به ديابت نخواهد گذاشت. اما به هر حال توصيه مي کنيم قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنيد. به نقل از سايت Readers Digest گاهي عسل حاوي اسپورهاي باکتري کلستريديوم بوتولونيم است که مي تواند براي نوزادان خطرناک باشد و در برخي موارد نادر، ممکن است عسل براي بزرگسالان نيز مناسب نباشد. اما به طور کلي عسل خواص متعددي دارد. آيا مي دانستيد که مخلوطي از عسل و دارچين مي تواند بسياري از بيماري ها را در بزرگسالان درمان کند؟

آرتريت: يک سهم عسل را با ۲ سهم آب ولرم و يک قاشق مرباخوري پودر دارچين مخلوط کنيد و با آن مفصل ها را ماساژ دهيد. اين مخلوط در عرض يک يا ۲ دقيقه درد را کاهش مي دهد. مصرف روزانه ۲ بار (ناشتا و قبل از خواب) يک ليوان آب داغ حاوي عسل و يک قاشق مرباخوري پودر دارچين، آرتريت مزمن را درمان مي کند. (بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنيد.)

بوي بد دهان: يک قاشق مرباخوري عسل و يک قاشق مرباخوري پودر دارچين را در يک ليوان آب ولرم مخلوط و سپس غرغره کنيد.

عفونت مثانه: براي از بين بردن ميکروب در مثانه دو قاشق غذاخوري پودر دارچين و يک قاشق مرباخوري عسل را در يک ليوان آب ولرم مخلوط و ميل کنيد.

سرطان: نتايج بررسي ها نشان مي دهد، سرطان معده و استخوان را مي توان با مصرف روزانه ۳ بار (به مدت ۳ ماه) مخلوطي از يک قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق مرباخوري دارچين درمان کرد.

کلسترول :براي کاهش ميزان کلسترول در خون روزانه از مخلوط ۲ قاشق غذاخوري عسل و ۳قاشق مرباخوري پودر دارچين در نيم ليتر آب استفاده کنيد.

سرماخوردگي:براي رفع سينوزيت و تسکين علايم سرماخوردگي، يک قاشق غذاخوري عسل ولرم را با يک چهارم قاشق مرباخوري پودر دارچين مصرف کنيد.

ريزش مو:۱۵دقيقه قبل از حمام کردن، مخلوطي از کمي روغن زيتون ولرم، يک قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق مرباخوري پودر دارچين را به پوست سر و مو بماليد.

بيماري قلبي:مصرف منظم مخلوطي از عسل و پودر دارچين به جاي مربا، ميزان کلسترول خون را کاهش مي دهد و از بروز حمله قلبي پيشگيري مي کند.

سيستم دفاعي بدن: عسل حاوي ويتامين هاي مختلف و آهن است. مصرف روزانه عسل و پودر دارچين ، سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند و از بدن در برابر باکتري و حمله ويروسي محافظت مي کند. مصرف منظم عسل، گلبول هاي سفيد خون را تقويت مي کند.

سوءهاضمه: مصرف ۲قاشق غذاخوري عسل با مقداري پودر دارچين قبل از غذا، به هضم غذاهاي سنگين کمک مي کند.

ناباروري:براي رفع ناباروري،قبل از خواب ۲ قاشق غذاخوري عسل ميل کنيد. قرن هاست که در کشورهاي ژاپن، چين و کشورهاي خاور دور، زنان براي تقويت دستگاه تناسلي، پودر دارچين مصرف مي کنند. بعضي محققان معتقدند ماليدن کمي از مخلوط پودر دارچين و نصف قاشق مرباخوري عسل روي لثه ها در طول روز در بارداري موثر است.

آنفلوآنزا:دانشمندان اسپانيايي طي مطالعات خود ثابت کرده اند که عسل حاوي ماده طبيعي است که ميکروب هاي آنفلوآنزا را از بين مي برد.

طول عمر: مخلوطي از ۴ قاشق مرباخوري عسل، يک قاشق مرباخوري پودر دارچين و سه ليوان آب تهيه کنيد. ۳تا۴ بار در روز يک چهارم ليوان اين مخلوط را ميل کنيد تا علايم پيري از بين برود، پوستتان نرم شود و عمر طولاني کنيد.

جوش : قبل از خواب مخلوطي از مقداري عسل و پودر دارچين را روي قسمت هاي موثر بماليد و روز بعد بشوييد.

عفونت هاي پوستي: عسل و پودر دارچين مي تواند اگزما و کچلي و هر نوع عفونت پوستي را درمان کند.

دندان درد: براي پيشگيري از دندان درد، مخلوطي از يک قاشق مرباخوري پودر دارچين و ۵ قاشق غذاخوري عسل را روي دندان بماليد.

ناراحتي معده:مصرف مخلوطي از عسل همراه با پودر دارچين، معده درد و زخم معده را درمان مي کند. نتايج بررسي هايي که در هند و ژاپن انجام شده است نشان مي دهد که اين مخلوط نفخ معده را نيز رفع مي کند.

کاهش وزن: نيم ساعت قبل از صبحانه، يک ليوان آب ولرم با مخلوطي از يک قاشق مرباخوري عسل و نصف قاشق مرباخوري پودر دارچين ميل کنيد. اين مخلوط را قبل از خواب نيز مصرف کنيد. در صورت مصرف منظم حتي وزن افراد مبتلا به چاقي مفرط نيز کاهش مي يابد. اين مخلوط مانع از تجمع چربي در بدن مي شود.

چهارشنبه 2 بهمن 1392  7:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها