0

مگر مردم قبلا مجلس «مجیزگو» می‌خواستند؟

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

مگر مردم قبلا مجلس «مجیزگو» می‌خواستند؟

 

 

 

 

 

اخبار ,اخبار سیاسی ,اصولگرایان

 

اخبار سیاسی - مگر مردم قبلا مجلس «مجیزگو» می‌خواستند؟

هنوز یادمان نرفته که نمایندگان جریان منسوب به ایشان بودند که ته‌مانده لیوان آب آقای احمدی‌نژاد را به تبرک می‌نوشیدند. همچنین هنوز یادمان نرفته که آیت‌الله مصباح یزدی یکی از رهبران سیاسی جریان اصولگرا در مقطعی اطاعت از حکم احمدی‌نژاد را به نوعی با اطاعت از حکم خدا مقایسه می‌کردند.

 انتخابات 24 خرداد را می‌توان آخرین نظرخواهی عمومی از مردم ایران دانست. یکی از نتایج بدیهی این انتخابات آن بود که مشخص شد مردم حداقل در حال حاضر علاقه‌ای به ادامه روند‌های پیشین در سیاست،‌ اقتصاد و مجموعه سازوکارهای کشورداری ندارند.

 

کاهش رای جریان احمدی‌نژاد از آنچه در ادوار پیشین انتخابات داشتند به حدود 10 درصد نشان از افت شدید پایگاه اجتماعی آنان داشت. همچنین دیگر کاندیداهای اصولگرا هم با وجود آنکه کاندیداهای اصلی اصلاح‌طلبان در میدان نبودند، نتوانستند توفیقی حاصل کنند.

طبیعی است که بین سیاست‌های کلی اعلام شده از سوی حسن روحانی تفاوت چشمگیری با مواضع و عملکرد پیشین جریان اصولگرا که مجلس را در دست دارد دیده شود و این امر از چشم جامعه نیز پنهان نخواهد بود.

 

با این اوصاف این یک امر بدیهی است که اگر در ادامه، مجلس با سیاست‌های کلی دولت هماهنگ نباشد، عملا با مطالبات اساسی فعلی جامعه ناهماهنگ خواهد بود و قطعا این جریان نخواهد توانست که در انتخابات آتی مجلس پیروز شود.

با این وجود اصولگرایان گویی نسبت به بیان این واقعیت حساسیت پیدا کرده‌اند. امروز پرویز سروری، از فعالین شناخته‌شده اصولگرا و عضو فعلی شورای شهر تهران با اشاره به اظهارات مشاور ارشد رئیس‌جمهور(اکبر ترکان) مبنی بر اینکه اگر نمایندگان با دولت هماهنگ نباشند مردم آنها را حذف خواهند کرد‌، ادبیات آن را مشابه ادبیات دوم خردادی‌ها دانست و گفت: متاسفانه امروز عده‌ای به دنبال تشکیل مجلسی مجیز گو و وکیل‌الدوله هستند اما آقایان باید بدانند که مردم در گذشته به چنین مجلسی پاسخ «نه» داده‌اند.

گویی آقای سروری فراموش کرده‌اند که در همین چند سال گذشته عملکرد مجلس هفتم، هشتم و نهم اصولگرا در قبال دولت آقای احمدی‌نژاد چگونه بوده است. این سوال به نظر می‌رسد که مگر مردم در گذشته مجلس مجیزگو می‌خواسته‌اند و اکنون نمی‌خواهند؟ هنوز یادمان نرفته که نمایندگان جریان منسوب به ایشان بودند که ته‌مانده لیوان آب آقای احمدی‌نژاد را به تبرک می‌نوشیدند.

 

همچنین هنوز یادمان نرفته که آیت‌الله مصباح یزدی یکی از رهبران سیاسی جریان اصولگرا در مقطعی اطاعت از حکم احمدی‌نژاد را به نوعی با اطاعت از حکم خدا مقایسه می‌کردند. شاید بهتر باشد که آقای سروری و دوستانشان کمی بیشتر در معنی و مفهوم «وکیل‌الدوله» و «مجیزگو» تامل کنند.
اخبار سیاسی - سلام نو

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

سه شنبه 1 بهمن 1392  3:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها