0

پول توجیبی کودک

 
mehrgan59
mehrgan59
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 1893

پول توجیبی کودک

دادن پول توجیبی به کودک حتی از سنین پایین می تواند حسِ اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری را در او تقویت کند.

از چه سنی می‌توانم به کودکم پول تو جیبی بدهم؟ 

 «می‌خواهم به دختر 7 ساله‌ام برای تمیز کزدن اتاق و مرتب کردن اسباب بازی‌هایش جایزه بدهم؟ آیا هنوز برای دادن پول تو جیبی به او زود است؟»

زمانی که والدین تصمیم می‌گیرند دادن پول تو جیبی به کودکشان را آغاز کنند یک موضوع شخصی است. کودکان از سن 6 سالگی نیز می‌توانند پول تو جیبی دریافت کنند تا حسِ مسئولیت پذیری، استقلال و مهارت های مدیریت پول در آن‌ها تقویت شود. اگر دادن پول توجیبی به کودک با روش درست و با مسئولیت پذیری کودک انجام گیرد در واقع مدیریت پول را به بچه ها آموزش می دهید.

  • شما می‌توانید هر هفته مقدارِ اندکی پول به کودکتان بدهید و همین طور که سنِ او بالا‌تر می‌رود به میزانِ آن اضافه کرده و مسئولیت پذیری را در او افزایش دهید. 
  • شما همچنین می‌توانید یک «پیمان» یا «قرارداد» با کودکتان ببندید که هر دو با شرایط آن موافق باشید. برای مثال اینکه چه وظایفی باید صورت بگیرد تا پول تو جیبی داده شود و اینکه برای مثال مقداری از آن باید برای خیریه یا پس انداز کنار گذاشته شود.

 

تربیت کودکی هوشمند در مدیریت پول با نشان دادن ارزش پول به او در خردسالی امکان پذیر است. با این کار آینده مالی فرزندتان را تضمین کنید

سه شنبه 1 بهمن 1392  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها