0

نینتدو در سراشیبی سقوط: آمارها حکایت از کاهش فروش Wii U به همراه افت بی سابقه سهام این شرکت در بازار

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

نینتدو در سراشیبی سقوط: آمارها حکایت از کاهش فروش Wii U به همراه افت بی سابقه سهام این شرکت در بازار

نام نینتدو را همواره با نوآوری و خلق تجربه های جدید به یاد داریم. نامی که سال‌های سال است اتاق بازی‌های رایانه ای ما را با خود به دنیای شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها برده است. اما این روزها، نینتدو آن شرکت محبوب سابق نیست و به نظر می‌رسد که آخرین دستاورد این شرکت در عرصه بازی‌های کامپیوتری، نتوانسته است بازی خورها را با خود همراه سازد.

نینتدو در سراشیبی سقوط: آمارها حکایت از کاهش فروش Wii U به همراه افت بی سابقه سهام این شرکت در بازار ژاپن

جنگ بین کنسولهای سونی و مایکروسافت این روزها آنقدر داغ شده است که حتی کمتر کسی یادی از کنسول شکست‌خورده Wii U می‌کند. البته لفظ شکست‌خورده را برای کنسولی که در زمان عرضه خود، به نسبت باقی دیگر محصولات‌، از نوآوری‌های همیشگی نینتدو بهره ‌می‌برد، شاید اندکی به دور از انصاف باشد. اما به هر ترتیب، به نظر می‌رسد آمار منتشر شده از درآمدهای نینتدو در سال گذشته، خبر از عدم موفقیت این شرکت در کسب جایگاه‌های از قبل برنامه‌ریزی شده‌ می‌دهد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، سهام نینتدو در روز جمعه از 14,645 ین(140 دلار) به 13,145 ین (126 دلار) کاهش پیدا نموده است. این کاهش سهام را در مقایسه با ارزش سهام این شرکت در روزهای طلایی سال 2007 که رقمی معادل با 704 دلار بود، خبر از افت چشمگیر و سراشیبی سقوط برای کمپانی خلاق ژاپنی دارد.

نینتدو همچنین، روز جمعه اخباری از میزان فروش کنسول‌های خود نیز منتشر نموده است که بر اساس این گزارش‌ها، فروش Wii U از 9 میلیون کنسول پیش بینی شده، به تنها 2.8 میلیون کنسول، یعنی 69 درصد کمتر از میزان پیش بینی شده، کاهش پیدا کرده است. این موضوع حتی به بخش فروش بازی‌های این شرکت نیز سرایت کرده است؛ به طوری که از 38 میلیون نسخه‌‌ی پیش‌بینی شده، تنها 19 میلیون نسخه به فروش رسیده است.

با توجه به این آمارها، جای تعجبی هم ندارد که درآمد سالیانه نینتدو، به رسم چند سال گذشته، با افت چشمگیری همراه شده باشد. بر اساس گزارش‌‎‌ها، در عوض سود خالص پیش بینی شده 961 میلیون دلاری، 336 میلیون دلار ضرر، گریبان‌گیر این شرکت بزرگ کره‌ای شده است.

با نگاهی به آمارهای منتشر شده، به نظر نمی رسد که نینتدو روزهای خوشی را سپری کند. هجوم نسل جدید کنسول‌های بازی با قابلیت‌های متنوع از یک طرف و فروش ناامید‌کننده کنسول‌های نینتدو از طرف دیگر، گریبان یکی از خلاق‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی را گرفته است. حال اینکه نینتدو چه برنامه‌ای برای خروج از این منجلاب ضرر و  زیان دارد، چیزی است که بدون شک در آینده‌ای نه چندان دور بدان برخواهیم خورد.

سه شنبه 1 بهمن 1392  8:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها