0

ورود دوباره خودروهای اروپایی به ایران

 
zendeyad
zendeyad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 1201
محل سکونت : کجا بهتر از اینجا!!!

ورود دوباره خودروهای اروپایی به ایران

ورود دوباره خودروهای اروپایی به ایران

 

به گزارش ظهور۱۲، فربد زاوه در گفت و گو با فارس، با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شرایط بازار خودرو در سال ۲۰۱۵ به وضعیت عادی برسد، اظهار داشت: با توجه به لغو تحریم‌ها، واردات خودرو با برندهای کُره‌ای تا ۶ ماه آینده به طور رسمی به کشور تسهیل خواهد شد و خودروهای اروپایی نیز طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده به طور رسمی به بازار ایران برمی‌گردند.

وی در مورد قیمت خودروهای وارداتی با رونق گرفتن واردات این محصول نیز گفت: قیمت این خودروها کاهش نخواهد یافت، بلکه عوارض حاصل از آن و درآمد دولت رشد می‌یابد.

این کارشناس بازار خودرو افزود: در حال حاضر شرکت‌های واردکننده از استانداردهای شرکت مادر فاصله زیادی گرفته‌اند و طی دو، سه سال اخیر مشکل زیادی در زمینه تأمین قطعه وجود داشته است که برای حل آن باید سرمایه‌گذاری زیادی صورت گیرد.

به گفته وی، شرکت‌های واردکننده هزینه این کار را در قیمت مصرف‌کننده لحاظ خواهند کرد و در نتیجه به جز نوسان ۵ درصدی قیمت، کاهش قیمت خودرو را شاهد نخواهیم بود.

زاوه در مورد بحث‌های مطرح شده در خصوص تعرفه واردات خودرو نیز گفت: پیشنهاد ما این است که برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ سی‌سی تعرفه ۴۰ تا ۵۰ درصد، برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سی‌سی تعرفه ۷۵ تا ۹۰ درصد و برای حجم موتور بالای ۳۰۰۰ سی‌سی تعرفه ۹۰ تا ۱۲۰ درصد اعمال شود.

وی تأکید کرد: برای بهبود وضعیت آلودگی هوا نیز باید ضریب مصرف سوخت در واردات خودروها مدنظر قرار گیرد و برای واردات خودروهای کم‌مصرف و هیبریدی، تخفیف در عوارض واردات لحاظ شود.

به گفته این کارشناس خودرو، از این طریق واردات خودروهای با تکنولوژی پایین و پرمصرف کُره‌ای کاهش خواهد یافت.

 

یک شنبه 29 دی 1392  12:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها