0

مادورو در راه تهران

 
zendeyad
zendeyad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 1201
محل سکونت : کجا بهتر از اینجا!!!

مادورو در راه تهران

مادورو در راه تهران

 

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از فارس، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های سیاسی با مقامات ونزوئلا، شب گذشته با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ملاقات و پیام کتبی حسن روحانی رئیس جمهور را تقدیم وی کرد.

در این ملاقات که وزرای امور خارجه و امور ریاست جمهوری ونزوئلا نیز حضور داشتند، رئیس جمهور ونزوئلا ضمن تمجید از مقاومت ملت و دولت ایران در برابر فشارهای امپریالیسم، حمایت دولت و ملت ونزوئلا از آرمان‌های آزادیخواهانه و استقلال طلبی ایران را مورد تاکید قرارداد.

وی ضمن برشمردن دستاوردهای همکاری دو کشور در حوزه‌های صنعتی، خانه سازی، علمی و فناوری، ایران را یک قدرت رو به رشد دانست که شایسته احترام و توجه ویژه است.

نیکلاس مادورو افزود: به منظور تحکیم روابط و بحث و بررسی افق‌های جدید همکاری در روابط فیمابین، قصد دارد در آینده‌ای نزدیک به ایران سفر کند.

شایان ذکر است معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ضمن ابلاغ سلا‌م‌های گرم حسن روحانی به رئیس جمهور ونزوئلا، روابط با این کشور را برای ایران مهم دانست و اراده دولت برای تعمیق و گسترش همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد.

در این ملاقات همچنین برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در آینده‌ای نزدیک مورد توافق طرفین قرار گرفت که انتظار می‌رود زمینه‌ها و فرصت‌های جدیدی را برای کار پیش روی شرکت‌های ایرانی قرار دهد.

لازم به ذکر است، نیکلاس مادورو در انتخابات ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۳ توانست در رقابتی تنگاتنگ با رقیب خود کاپریلس رادونسکی که گرایشات به شدت غربی دارد، پیروز شود. وی و حزب حاکم متحد سوسیالیست ونزوئلا توانست همچنین در انتخابات ۸ دسامبر بیش از ۷۰ درصد کرسی‌های شهرداری و شوراهای شهری را نیز به دست آورد.

 

یک شنبه 29 دی 1392  12:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها