0

زندگی نامه شهید حسین ابراهیمی

lindhfvhidld
lindhfvhidld
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 3872

زندگی نامه شهید حسین ابراهیمی

(من المومنين رجال صدقوا ماعاهدوا عليه فمنهم من قضي نحبه ومنهم ينتظر وما بدلوا تبديلا)).

برخي از مومنان بزرگ مرداني هستند كه به عهدي كه با خداي خود بستند وفا كردند وتا شهيد شدند و برخي آنان به آن عهد پايداري نمودند ودر انتظار شهادت نشسته اند.(قرآن كريم ).

وقتي انسان موحد مومن شد و به خداي متعال نزديك  گرديد خدا نيز عاشق او مي شود واو را به لقاء خود مي پذيرد يكي از مرداني كه خداوند عاشقش شد واو را در جواررحمتش قرار داد شهيد حسين ابراهيمي است اين شهيد عزيز در سال 1343 در خانواده اي مستضعف ومحروم در دامن پدرومادري نيكوكار ومتدين در برازجان بدنيا آمد كودكي را درهمين خانه فقير اما مكتبي گذارند شش ساله بود كه به مدرسه رفت دوران ابتدايي را در مدرسه ابن سينا ومعرفت برازجان سپري نمود ودوره راهنمايي را در مدرسه راهنمايي شهيد اندرزگو به پايان رسانيد اين شهيد گلگون كفن به علت اينكه وضع ماليشان خوب نبود در تابستان به كمك پدرمي شتافت وبه كارگري وكشاورزي مي پرداخت با اوجگيري انقلاب اسلامي به رهبري امام امت او نيز در راهپيمايي ها وتظاهرات عليه طاغوت شركت مي كرد جنگ تحميلي عراق كه عليه ميهن اسلامي مان آغاز شد شهيد ابراهيمي روزها به مدرسه مي رفت وشبها در بسيج به نگهباني  مي پرداخت وآرزو داشت كه به جبهه برود تا اينكه در مردادماه 61 همراه با ديگر برادران بسيجي عازم جبهه جنوب شد پس از دو ماه نبرد با صداميان براي ديدار پدر ومادروخانواده ودوستان واقارب به خانه آمد.گويند شهيد ابراهيمي در اين چند روزي كه براي بازديد آمده بود به پدر ومادر ودوستان گفته بود كه اين آخرين ديدار من است زيرا جنازه مرا در اول ماه صفر تشيع خواهند كرد وخواهرم كه اينجا نيست به تشيع جنازه ام نخواهيد رسيد وهمين طور كه گفته بود نيز شد،شهيد ابراهيمي از استعداد فوق العاده اي برخوردار بود هوش وي بحدي بود كه پاي هر سخنراني كه مي نشست پس از اتمام سخنراني همه مطالب مثل ضبط در ذهنش ثبت شده بود از اين لحاظ به همه مسائل ضروري اسلامي آشنايي داشت زيرا او در مراسم عزاداري حضرت ابا عبدا الحسين (ع) مرتب شركت مي كرد. شهيد حسين ابراهيمي سه ماه در جبهه رزميد ودر عمليات حماسه ساز وبزرگ محرم شركت كرد تا اينكه در 25 ماه محرم 61/8/20  در جبهه عين خوش مانند ياران امام حسين (ع) توسط از خدا بي خبران بعثي آمريكايي در خون غلطيد وبه دوستان گفت شما جلو برويد وكاري به من نداشته باشيد .وقسمتي از كربلاي ايران را با خون مطهرش رنگين ساخت .

http://sh-abrahimi.blogfa.com/

منبع+

شنبه 28 دی 1392  4:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها