اولین گوشی با سیستم‌عامل Tizen اوایل ۲۰۱۴ می‌آید

 
احتمال می‌رود انتظار برای معرفی رسمی نخستین گوشی هوشمند سامسونگ مبتنی بر سیستم‌عامل Tizen رو به پایان باشد و این گوشی هوشمند به‌زودی وارد بازار شود. 

به گزارش راسخون به نقل از فارس، جی‌اس‌ام آرنا نوشت : شرکت کره‌ای سامسونگ در پی همکاری‌های اخیر خود با اینتل که از اعضای گروه همکاری Tizen محسوب می‌شود،‌ دعوتنامه‌ای را برای یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه فوریه ارسال کرده است.

نکته قابل ملاحظه این است که تاریخ این کنفرانس مطبوعاتی به یک روز قبل از برگزاری "کنگره جهانی تلفن‌همراه"(MWC 2014) در بارسلونای اسپانیا مربوط می‌شود.

در این دعوتنامه نام دستگاهی که قرار است سامسونگ و اینتل به صورت همزمان معرفی کنند، اعلام نشده است. اما منابع آگاه می‌گویند که سامسونگ قصد دارد در این اتفاق از سیستم‌عامل Tizen OS روی یک گوشی هوشمند واقعی رونمایی کند. این اتفاق بر اساس اخباری که از سال گذشته تاکنون در مورد Tizen منتشر شده بود اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

"جئوف بلابر"( Geoff Blaber) از کارشناسان مرکز CCS Insight توضیح داد که سامسونگ در "کنگره جهانی تلفن‌همراه" از دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم‌عامل رونمایی می‌کند. این اتفاق می‌تواند استحکام مرکز تولید تلفن‌های همراه سامسونگ را بیشتر کند و تمرکز اصلی این شرکت کره‌ای را از سیستم‌عامل اندروید خارج نماید.

لازم به ذکر است که در نوامبر امسال 36 شرکت بزرگ جهان آمادگی خود را برای حضور در گروه همکاری‌های Tizen اعلام کردند که از جمله آن‌ها می‌توان به پاناسونیک، eBay، شارپ، مکافی و اینتل اشاره کرد.