0

تأسيس اولين کرسي مطالعه اهل بيت در عربستان!

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

تأسيس اولين کرسي مطالعه اهل بيت در عربستان!

 عربستان سعودي به عنوان مهد انديشه فرقه انحرافي وهابيت، تاکنون رسما دشمني و مخالفت خود با اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام را بيان نکرده اما با اقدامات متعدد و موضع گيري هاي مختلف، همواره به مبارزه با مکتب اهل بيت عليهم السلام پرداخته است.

از تخريب قبور ائمه عليهم السلام در قبرستان بقيع، تا توزيع صدها ميليون کتاب عليه مکتب اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام تا پلمپ حسينيه هاي شيعيان و بازداشت و به شهادت رساندن پيروان مذهب تشيع و در کل مبارزه تمام عيار عليه مکتب اهل بيت عليهم السلام و پيروانشان، گوشه اي و بخشي از اقدامات رژيم آل سعود عليه اهل بيت عليهم السلام به شمار مي رود.

در همين حال براي اولين بار از عربستان سعودي خبر رسيده که اولين کرسي مطالعه و بررسي اهل بيت عليهم السلام در دانشگاه "طبية" در مدينه منوره راه اندازي شد.

اين کرسي بعد از امضاي توافقنامه اي ميان "عدنان بن عبدالله المزروع"‌ مدير دانشگاه "طيبه" در مدينه منوره با مؤسسه معروف "بن لادن" راه اندازي شد. بر اساس اين توافقنامه،‌ مؤسسه "بن لادن" که در زمينه هاي مختلف فعاليت مي کند، مأموريت گرفته که در طرحي تحت عنوان «کرسي استاد محمد بن لادن براي بحث و بررسي اهل بيت»،‌ راه اندازي و مراحل مورد نظر را اجرا و دنبال کند.

بعد از امضاي اين توافقنامه،‌ "عدنان المزروع" طي اظهاراتي گفت: پيامبر اکرم (ص) به ما توصيه فرمود "أوصيکم الله بعترتي" شما را به پرداختن به اهل بيتم وصيت مي کنم. ما اکنون در نظر داريم به اين وصيت پيامبر عمل کنيم و بر همين اساس قرار است، تاريخ،‌ سيرت، انديشه و ديگر جوانب زندگي اهل بيت پيامبر (ص) مورد بررسي و تحقيق دقيق قرار گيرد.

وي در ادامه افزود: از جمله اقداماتي که قرار است در اين زمينه صورت گيرد،‌ دعوت از اساتيد مختلف که در اين عرصه تخصص دارند، و برگزاري کنفرانس و سمينارهاي متعدد براي ارائه مقالات در اين حوزه است.

از سوي ديگر نماينده مؤسسه بن لادن که اين توافقنامه را امضا کرد نيز طي اظهاراتي گفت:‌ ما خداوند متعال را شاکريم که اين افتخار نصيب مجموعه ما گرديد.

ما از هيچ گونه همکاري با اطراف داخلي و خارجي براي پيشبرد بهتر امور دريغ نخواهيم کرد. بر همين اساس در نظر داريم با برخي از مؤسسات همسو در جهان عرب مانند «کميته جهاني معرفي رسول اکرم (ص)»، «جمعيت آل البيت در بحرين» و «مؤسسه آل البيت در کويت» همکاري هايي نيز انجام دهيم.

 

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

پنج شنبه 26 دی 1392  4:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها