0

سرقت های مسلحانه سارقان ایستگاه متروی طرشت

 
mohsen_alavi
mohsen_alavi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 8348
محل سکونت : تهران

سرقت های مسلحانه سارقان ایستگاه متروی طرشت

سارقان مسلح ایستگاه متروی طرشت در بازجویی کارآگاهان پلیس آگاهی راز سرقت های مسلحانه خود در اطراف کرج را فاش کردند. یکی از قربانیان دزدان خشن در حال حاضر در کما به سر می برد.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، ساعت 4 و 30 دقیقه ششم آذر امسال ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در ایستگاه مترو طرشت به همراه تخریب اموال داخل ایستگاه به کلانتری 118 ستارخان اعلام شد .
 
با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد ، ساعت دو بامداد دو نفر سارق مسلح وارد ایستگاه مترو شده و پس از بستن دست و پای پرسنل حاضر در ایستگاه اقدام به سرقت مبلغی نزدیک به یک میلیون تومان وجه نقد همراه این افراد کرده و در ادامه نیز قصد سرقت وجوه نقد داخل دستگاه عابر بانک داخل ایستگاه را داشته اند که موفق به این کار نشده و ساعت چهار بامداد از ایستگاه خارج و متواری شده اند .
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی و شناسایی و دستگیر سارقین در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

پرسنل ایستگاه مترو در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که دو نفر سارق مسلح با تهدید به تیراندازی و کشتن ، ابتدا دست و پای همگی آنها را در داخل اتاق کنترل بسته و پس از سرقت عابر بانک ها و وجوه نقد همراه آنها اقدام به تخریب دستگاه عابر بانک کرده و از محل خارج شده اند  .
 
یکی از پرسنل ایستگاه مترو در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعت دو بامداد به همراه همکارانم در ایستگاه مترو حضور داشتیم که ناگهان همکارم آقای ... از طریق دوربین های مداربسته متوجه حضور شخصی غریب در سالن فروش بلیط شد !! در همین لحظه ، یک نفر با اسلحه کمری وارد اتاق کنترل شد و با تهدید به تیراندازی ما را مجبور به دراز کشیدن بر روی زمین کرد و دست و پای همگی ما را بست . در همین هنگام ، یکی دیگر از همکارانم که متوجه موضوع نشده بود وارد اتاق کنترل شد که بلافاصله او را نیز گرفته و دست و پای او را از پشت سر بستند . سپس هر دو نفر شروع به تخریب اموال و شیشه های اتاق های ایستگاه ، دستگاه عابر بانک و ... کردند و پس از سرقت وجوه نقد و کارت های عابر بانک ، ما را در داخل اتاق محبوس و از مترو خارج شدند .
 
در ادامه تحقیقات ، پرسنل ایستگاه مترو در اظهارات مشابه عنوان داشتند که در زمان حضور سارقین در ایستگاه و در حالیکه هر دو سارق اقدام به پوشاندن صورت های خود کرده بودند ، پوشش صورت یکی از سارقین بر روی زمین افتاده و آنها موفق به دیدن صورت وی شده اند . بلافاصله با توجه به اظهارات پرسنل ایستگاه مترو ، چهره نگاری تصویر یکی از سارقین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با بهره گیری از اطلاعات آنها تصویر اولیه از چهره یکی از سارقین در اختیار کارآگاهان قرار گرفت . با به دست آمدن تصویر چهره یکی از سارقین و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، "غلامحسین . س" 29 ساله مورد شناسایی قرار گرفت که پیش از این نیز چندین بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شده بود .
 
با شناسایی هویت "غلامحسین . س" و شناسایی تصویر وی از سوی پرسنل ایستگاه مترو ، مخفیگاهش در شهرستان کرج – مشکین دشت مورد شناسایی قرار گرفت  . بلافاصله هماهنگی های لازم قضایی انجام و کارآگاهان اداره یکم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان کرج اعزام و مخفیگاه غلامحسین تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت .
 
همزمان با شناسایی غلامحسین و با انجام اقدامات پلیسی ، دیگر متهم پرونده به نام کامران . ص 20 ساله در شهر کرج – چهارره مصباح شناسایی شد و ساعت 9 صبح 24 دی ماه زمانیکه قصد داشت تا با یک دستگاه خودرو پراید سبزرنگ از مخفیگاهش خارج شود ، دستگیر و در همان تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو اعتراف کرد .
 
با دستگیری کامران ، دستگیری همزمان غلامحسین نیز در دستور کار قرار گرفت و او نیز قبل از هرگونه اطلاع از دستگیری همدستش ، ساعت 10 صبح 24 دی ماه در اتوبان کرج شناسایی و در حالیکه قصد داشت تا با متواری شدن به بیابان های اطراف بزرگراه از دست کارآگاهان متواری شود ، دستگیر و به همراه کامران به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل شدند .
 
غلامحسین و کامران پس از انتقال به اداره یکم و در تحقیقات ، علاوه بر اعتراف به سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو به چندین فقره سرقت مسلحانه دیگر نیز اعتراف کردند .
 
غلامحسین در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : با همدستی کامران اقدام به چهار فقره سرقت کردیم که سه فقره از آنها به صورت مسلحانه بود . اولین سرقت حدودا 6 ماه پیش و در حوالی مارلیک کرج انجام شد که یک دستگاه خودرو پژو را سرقت کردیم . دومین سرقت را نیز در چهارراه ملارد انجام دادیم که تحت عنوان مأمور به یک آقا و خانم جوان گیر دادیم و با تهدید اسلحه اقدام به زورگیری گوشی های تلفن همراه آنها کردیم .
 
"غلامحسین" در خصوص سرقت مسلحانه منجر به جرح در منطقه هشتگرد نیز به کارآگاهان گفت : در سومین سرقت  من و کامران با ماشین به کمال شهر کرج رفته و تحت پوشش نشان دادن یک زمین ، به یک بنگاه املاک مراجعه و بنگاهدار را سوار ماشین کردیم . در حوالی هشتگرد ، با اسلحه بنگاهدار را تهدید می کردم که چند تیر شلیک شد و به صورت وی خورد . ما نیز پس از سرقت مبلغ 450 هزار تومان وجه نقد و عابر بانک های بنگاه دار ، وی را در بیابان از ماشین بیرون انداخته و به در بنگاه املاک مراجعه کردیم . قصد داشتیم تا ماشین بنگاهدار را سرقت کنیم اما به علت داشتن سوئیچ مخفی موفق به سرقت آن نشده و به همین علت پس از سرقت وسایل داخل بنگاه از محل فرار کردیم  .
غلامحسین در خصوص سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو نیز به کارآگاهان گفت : از چند وقت پیش نقشه سرقت آنجا را کشیده بودیم و قصد سرقت وجوه عابر بانک داخل ایستگاه را داشتیم اما با وجوه تخریب دستگاه عابر بانک موفق به سرقت وجوه نقد داخل دستگاه نشده و تنها توانستیم نزدیک به یک میلیون تومان وجه نقد را از حساب های عابر بانک پرسنل ایستگاه خارج و سرقت کنیم .
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی قربانی سرقت مسلحانه منطقه کمال شهر ( سرقت مسلحانه از بنگاهدار)  عنوان داشت : با اعترافات به دست آمده از متهمان ، قربانی سرقت مسلحانه منطقه کمال شهر شناسایی و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این شخص مورد اصابت شلیک سه گلوله متهمین قرار گرفته و در حال حاضر نیز در حالت کما و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی به سر می برد .
 
سرهنگ آریا حاجی زاده ، در پایان این خبر با اشاره به کشف دو قبضه اسلحه کمری به همراه دهها فشنگی از مخفیگاه متهمان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب انواع سرقت های مسلحانه و احتمال انجام سرقت های مشابه ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .

پنج شنبه 26 دی 1392  4:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها