0

اگر رمز عبور مودم را فراموش کردید، چه می کنید؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

اگر رمز عبور مودم را فراموش کردید، چه می کنید؟

«تهران پرس»،بهترین کاری که در این لحظه به ذهن افراد می رسد استفاده از نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض مودم برای ریست کردن رمز آن است . اما اگر رمز عبور مودم و نام کاربری پیش فرض را هم ندانیم باید چه کاری انجام دهیم ؟

router-header

معمولا در دفترچه ی راهنمای هر مودمی این دو کلمه نوشته شده است و یا با یک برچسب بر روی بدنه ی مودم چسبانده شده است .

در اکثر مودم ها نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض مودم ها به این صورت است که یا نام کاربری آن کلمه ی Admin است و رمز آن خالی است و یا رمز عبور آن کلمه ی Admin است و نام کاربری آن خالی است و یا هر دوی آنها خالی است و یا اینکه هردوی آنها کلمه ی Admin است . اما اگر برای مودم شما هیچ کدام از اینها نبود می توانید با مراجعه به سایت www.RouterPasswords.com  با انتخاب نام شرکت سازنده ی مودم خود و وارد کردن کد مدل آن نام کاربری و کلمه ی عبور پیش فرض آن را پیدا کنید .

image107

شما به کمک همین کلمه ی عبور هم می توانید از اینترنت مودم خود استفاده کنید اما اگر باز هم موفق نشدید می توانید کلا مودم را ریست کنید .

معمولا در قسمت پشت مودم ها علاوه بر کلید روشن و خاموش کردن مودم ، کلید ریست کردن آن هم وجود دارد . این کلید برای همه ی مودم ها طوری طراحی می شود که زدن آن به کمک یک شی نوک تیز مثل خودکار امکان پذیر باشد . هدف این بوده که افراد به طور تصادفی هنگام روشن یا خاموش کردن مودم دستشان به کلید ریست نخورد تا تمام تنظیمات انجام شده از بین برود . پس باید دنبال یک کلید کوچک بگردید .  به کمک این کلید تمام تغییرات انجام شده بر روی مودم و تنظیمات آن به حالت اولیه بر می گردد . کافیست تا این کلید را به مدت چند ثانیه نگه داشته تا مودم به طور خودکار ریست شود . بعد از آن با کلمه ی عبور و نام کاربری که دارید می توانید رمز مودم را به دلخواه تغییر دهید و تغییرات لازم را انجام دهید .

reset-pinhole-on-be-box

یک امکان بسیار خوب دیگر هم برای اینکه بدون داشتند کلمه ی عبور بتوان به مودم دسترسی داشت استفاده از یکی از امکانات خوبی است که اکثر مودم ها دارند . این ویژگی برای وقت هایی که جایی هستید که کلمه ی عبور مودمش را نمی دانید و مسلما نمی خواهید مودم آنجا را هم ریست کنید مفید است  . به کمک این ویژگی پورت های اینترنت به صورت خودکار برای دستگاه شما باز خواهند شد .

image108

پشتیبانی از UPnP یا Universal Plug and Play  ویژگی اکثر مودم هاست که این قابلیت را به برنامه های روی کامپیوتر یا دستگاه های دیگر را می دهد تا از مودم بخواهند که پورت ها را برای آنها باز کند . شما باید برای فعال کردن آن به قسمت تنظیمات مودم رفته و از قسمت port configuration این ویژگی را فعال کنید. Nat-PMP هم ویژگی مشابهی است که البته روی همه ی مودم ها وجود ندارد.

image269

ضمنا اگر برنامه هایی که شما روی دستگاهتان دارید هیچ کدام از UPnP  پشتیبانی نمی کنند اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

فقط کافیست تا برنامه ی UPnP PortMapper  را نصب و اجرا کنید. به کمک آن می توانید برای اپلیکیشن های روی دسکتاپ به راحتی  پورت های باز شده را دنبال کنید و هر پورتی را که خواستید باز کنید . برای نصب این برنامه کافیست ابتدا Java Runtime Environment را دانلود و نصب و پس از آن برنامه مذکور را دانلود و نصب کنید.

پنج شنبه 26 دی 1392  8:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها