0

سکوت قاتل ساناز نظامی در دادگاه

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

سکوت قاتل ساناز نظامی در دادگاه

 

 مرد ایرانی که متهم است همسرش را در ایالت میشیگان آمریکا به قتل رسانده در دادگاه حاضر شد.

این مرد که نیما نام دارد به قتل درجه دوم همسرش ساناز متهم شده است. ساناز بعد از آشنایی اینترنتی با نیما با وی ازدواج کرد و به آمریکا رفت اما در جریان درگیری خانوادگی توسط شوهرش کشته شد.

خانواده ساناز بعد از اینکه از مرگ مغزی فرزندشان مطلع شدند در حالی‌که در ایران سکونت دارند اجازه دادند هفت‌عضو بدن او به بیماران اهدا شود به این ترتیب یکی از نادرترین جراحی‌های پیوند عضو انجام شد و اعضای خانواده ساناز نیز این عمل را از طریق وب‌کم مشاهده کردند.

این اتفاقات در حالی رخ داد که نیما در بازداشت به سر می‌برد. او روز گذشته در دادگاه شهر «هوتن» واقع در شمال ایالت میشیگان حاضر شد تا از خودش دفاع کند.

ساناز که کارشناس‌ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه بود چندی قبل از دو دانشگاه برای تحصیل در مقطع دکترا پذیرش گرفت. او بین تحصیل در رشته مترجمی زبان فرانسه در اوتاوا و همچنین درس‌خواندن در رشته محیط زیست در میشیگان، دومی را انتخاب کرد. دختر 27‌ساله که در هر صورت ویزای آمریکا را به دست آورده بود قبل از مهاجرت با نیما ازدواج کرد.

 او روز ششم مهر ایران را ترک کرد و ابتدا به ترکیه و سپس آمریکا سفر کرد. دختر ایرانی همراه شوهرش ابتدا به لس‌آنجلس رفت و سپس راهی میشیگان شد تا تحصیلش را ادامه بدهد اما شامگاه 17 آذر قربانی خشم شوهرش شد.

بنا بر گزارش پلیس میشیگان در آن شب زنی در حالی‌که صدای ضعیفی داشت با مرکز فوریت‌های پلیسی تماس گرفت و درخواست کمک کرد. ماموران وقتی به خانه این زن رسیدند او را در حالی‌که به‌شدت مجروح و بدحال بود یافتند و به بیمارستان انتقال دادند. زن ایرانی روز بعد دچار مرگ مغزی شد.

پلیس در همان بدو تحقیقات اعلام کرد نیما به قتل درجه دوم متهم است زیرا هیچ دلیل و مدرکی دال بر نیت قبلی او برای همسرکشی به دست نیامده و قتل در جریان نزاع رخ داده است. بنا بر شواهد نیما روز حادثه چند بار سر همسرش را به دیوار کوبید. پزشکی‌قانونی نیز اعلام کرد روی دست، پا، کمر و سرشانه مقتول آثار جراحت وجود دارد.

نیما دیروز سرانجام در دادگاه مقدماتی حاضر و اتهام قتل به او تفهیم شد. مرد ایرانی - آمریکایی در این جلسه که فقط پنج دقیقه به طول انجامید سکوت کرد و هیچ حرفی نزد. به این ترتیب جلسه دادگاه پایان یافت و قرار شد متهم امروز نیز در دادگاه مقدماتی حاضر شود.

بنا به قوانین آمریکا پرونده نیما باید بعد از طی مراحل مقدماتی در دادگاه عالی مورد رسیدگی قرار بگیرد. او همچنین باید توسط پزشکی‌قانونی معاینه و سلامت روانی‌اش تایید شود. این پروسه حدود یک‌سال به طول خواهد انجامید و پس از آن نیما در برابر هیات‌منصفه قرار خواهد گرفت و چنانچه گناهکار شناخته شود مجازات حداکثر 25سال حبس در انتظار وی خواهد بود.
اخبار حوادث -  روزنامه شرق
 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

چهارشنبه 25 دی 1392  12:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها