0

غذایی خوشمزه که برای خانم ها خطرناک است

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6815
محل سکونت : خراسان

غذایی خوشمزه که برای خانم ها خطرناک است

 

مرغ به دليل پخت راحت و آساني كه دارد اين روزها در ميان غذاها زياد به چشم مي‌خورد اما غذاهايي كه در پخت آن‌ها از مرغ استفاده شده تا حد زيادي براي زنان زيان‌ بار و مضر است.

 

مرغ های ماشینی در فضای سر بسته زندگی کرده و به دلیل محرومیت از نور آفتاب و بیداری مداوم (45 تا 50 روز) اسید لاکتیک فراوان در بدن آن ها ذخیره می شود که در نتیجه استفاده از این مرغ ها، اسید لاکتیک بدن بالا رفته و باعث مسمومیت می شود، یعنی آنزیم لاکتیک دهیدروژناز(ldh) در افرادی که مرتب مرغ مصرف می کنند بالا رفته و حالت هایی چون افسردگی، اضطراب و دیدن کابوس را موجب می شود.

 

 مرغ ها با ترزیق هورمون رشد، به سرعت رشد کاذب پیدا کرده و فرایند رشد طبیعی خود را طی نمی کنند که این باعث کاهش ارزش غذایی آن ها می شود. استفاده از هورمون های استروژن و تستوسترون در مواد تغذیه ای حیوانات، باعث بلوغ زودرس در انسان در انسان می شود. هر چه سن بلوغ و یائسگی پایین تر باشدمیزان ابتلاء به سرطان افزایش پیدا می کند. به همین دلیل امروزه سرطان سینه در خانم ها و سرطان پروستات در آقایان شیوع زیادی پیدا کرده است.


مصرف زياد مرغ باعث به وجود آمدن پلي كيستيك در خانم‌ها مي‌شود بررسي‌ها نشان مي‌دهند بال كبابي و مرغ سوخاري، خوراكي محبوب براي خانم‌ها به حساب مي‌آيد اما گاهي اين خوراكي‌هاي خوشمزه و شيوه پخت نادرست آن‌ها دردسرهاي زيادي را به وجود مي‌آورد.

 

دانشمندان با انجام آزمايشاتي دريافتند خانم‌هايي كه مرغ زياد مي‌خورند 55 درصد بيشتر گرفتار چاقي مي‌شوند. گفتني است مرغ مقاومت بيماري‌ها را زياد مي‌كند به ويژه ران مرغ‌هاي هورموني عمر زنان را كاهش داده و شادابي و طراوت پوست را از بين مي‌برند. مصرف مرغ به دليل چربي‌هاي اشباع شده زيادي كه دارد به زنان توصيه نمي‌شود زيرا باعث ايجاد لك و جوش‌هاي چركين در پوست آن‌ها مي‌شود.

 

توصیه می شود در صورت امکان از مصرف آن ها به خصوص پوست و جگر مرغ دوری کرده و به جای آن از مرغ محلی و دیگر پرنده های خانگی استفاده شود.

 

 


گروه خانواده جام

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

سه شنبه 24 دی 1392  6:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها