0

“قدیمی ترین” لپ تاپ هایی که تاکنون ندیده اید / عکس

yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6297

در این گزارش می توانید سیر تکاملی تصویری رایانه های قابل حمل یا همان لپ تاپ ها را مشاهده کنید.

اولین رایانه قابل حمل Xerox NoteTaker دنیا است.این محصول در سال ۱۹۷۸ ساخته شد اما به تولید انبوه نرسید.از قابلیت های سخت افزاری این محصول می توان به یک نمایشگر مونوکروم،پردازنده پنج مگاهرتزی اینتل و رم ۱۲۸ کیلو بایتی اشاره کرد.رایانه قابل حمل Xerox NoteTaker دارای موشواره و درگاه فلاپی خوان بوده است.

92-10-m815

اما اولین رایانه قابل حمل دنیا که غیر از نمونه اولیه چند دستگاه از آن تولید شده است Osborne1 می باشد.این رایانه قابل حمل در سال ۱۹۸۱ ساخته شده و بیش از بیست کیلوگرم وزن دارد.نمایشگر مونوکروم این رایانه قابل حمل پنج اینچی است.

92-10-m816

یکی دیگر از رایانه های قابل حمل قدیمی دنیا Compaq Portable می باشد.این رایانه قابل حمل در سال ۱۹۸۳ توسط دو شرکت کامپک و آی بی ام ساخته شده است.دو درگاه فلاپی خوان به همراه نمایشگر ۹ اینچی و رم ۶۴ کیلوبایتی که تا ۶۴۰ کیلوبایت قابل ارتقا بوده روی این لپ تاپ ۳۵۶۰ دلاری نصب شده است.

92-10-m817

رایانه قابل حمل بعدی که حالا در موزه روزگار می گذراند  Bondwell-2 نام دارد.این محصول در سال ۱۹۸۵ تولید شده است.از ویژگی های آن می توان به پردازشگر ۴ مگاهرتزی و رم ۶۴ کیلوبایتی به همراه رام ۴ کیلوبایتی اشاره کرد.Bondwell-2 مجهز به نمایشگر LCD با رزولوشن ۶۴۰ در ۲۰۰ بوده است.

92-10-m818

خدایا صدای پیامبرت یونس را در دل ماهی شنیدی اجابت کردی
صدای من را هم بشنو و اجابت کن
او هم بنده تو بود
و من هم بنده توامEmbarrased

دوشنبه 23 دی 1392  10:55 AM
تشکرات از این پست
AliFanoodi
yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6297