0

جلسه جدید شورای رقابت با خودروسازان

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

جلسه جدید شورای رقابت با خودروسازان

عضو ناظر شورای رقابت با تشریح جزئیات اولین جلسه شورای رقابت با رئیس جدید، از بررسی موضوع کاهش قیمت خودرو در این شورا خبر داد و گفت: مقرر شد در این زمینه جلسه‌ای بین شورای رقابت، خودروسازان و مسئولان وزارت صنعت برگزار شود.
 

عیسی امامی با تشریح جزئیات اولین جلسه شورای رقابت به ریاست رضا شیوا، اظهار داشت: در این جلسه موضوع اجرای دقیق دستور‌العمل قیمت گذاری خودرو و بازنگری در قیمت خودرو با توجه به روند نزولی نرخ ارز و تورم مطرح شد.

وی ادامه داد: در این جلسه، اعضای شورای رقابت نظرات خود را در مورد مکانیزم قیمت‌گذاری خودرو مطرح کردند و مقرر شد این موضوع در جلسه‌ای با حضور مدیران خودرو‌ساز و مسئولان وزارت صنعت پیگیری شود.

وی تصریح کرد: طبق نظر اعضای شورای رقابت، دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو باید به طور دقیق اجرایی شود، به طوری که با روند نزولی نرخ ارز و تورم، قیمت خودرو نیز کاهش یابد.امامی با بیان اینکه اجرای دقیق دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در شرایط فعلی در کاهش قیمت این محصول تأثیر‌گذار خواهد بود، گفت: قیمت‌گذاری خودرو باید طوری صورت گیرد که فضای رقابتی در کشور ایجاد شود.

وی تأکید کرد: در صورتی که خودرو‌سازان، دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را به طور دقیق اجرا نکنند، شورای رقابت در این مسئله ورود خواهد کرد.عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه در جلسه اخیر شورای رقابت در مورد ساز‌ و کار و ساختار سازمانی این شورا نیز بحث شد، گفت: در فصل گذشته، نتایج کار شورای رقابت به طور کامل اجرایی نشده و بازخورد مناسبی نداشته‌ایم، به همین دلیل قرار شد این مسئله از طریق راهکارهای قانونی مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در جلسه اخیر شورای رقابت بر لزوم اطلاع رسانی به موقع و آگاهی بخشی به مردم و مسئولان در مورد وظایف شورا تأکید شد.وی افزود: در جلسه اخیر شورای رقابت بر لزوم استفاده از ظرفیت کارشناسی در این شورا تأکید شد تا از این طریق به اعمال قانون کمک شود.

 

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 21 دی 1392  7:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها